Laulame Ukrainale Lauluväljakul

Üleskutse Eesti kooridele – Eesti laulab Ukrainale!

Kallid lauljad!

Ootame kõiki Eesti koore tulema 22. mail Tallinna lauluväljakule, et laulda, salvestada ja saata maailma juba ikooniliseks saanud Ukraina viisi “Oi u luzi chervona kalyna” (“Punane lodjapuu aasal”). Ühendkoori juhatab Hirvo Surva, originaalseade on meie kooridele teinud helilooja Jonas Tarm. Eesmärgiks on Tallinna lauluväljakule kokku saada kümme tuhat lauljat. Sündmusega kaasneb toetuse kogumine Ukrainale.
Et mitte kohe pärast salvestust laiali minna, laulame oma hinge rõõmuks “Ta lendab mesipuu poole” ja Ernesaksa “Mu isamaa on minu arm”. Laulud salvestatakse ja avaldatakse televisioonis ning internetis.

Tuntud Ukraina rahvalaul lodjapuust on saanud ukrainlastele rasketel aegadel eriliselt pühaks ja tähendusrikkaks. Laul on juba üle saja aasta vana, kuid nüüd, peale sõja algust laulis selle taas kuulsaks ansambli Boombox solist Andrii Khlõvnõuk. Laulu erinevaid esitusi on Ukrainale pühendanud paljud maailma artistid ja kollektiivid Pink Floydist Leedu ooperilauljateni. Vaata ka temaatilist ETV saatelõiku.

Millal ja kuidas?

Koorid kogunevad 22. mail kell 16.45 laulukaare taga, ürituse lõpuajaks on planeeritud umbes kell 18.30. Juhul kui terve koor ei saa osaleda, siis on oodatud ka kõik üksiklauljad – iga hääl loeb! Teadmiseks neile Põhja-Eesti kooridele, kes on samal päeval juba Tallinna lauluväljakul Võru laulupäeva proovis: Ukraina ühislauluga jätkame kohe pärast selle lõppu.

Kaasa võib võtta Eesti ja Ukraina lippe, aga palume loosungeid jms mitte tuua – las räägib muusika! Riietus on vaba, loomulikult võib soovi korral kanda koorivorme, rahvarõivaid, Eesti/Ukraina lipuvärvides rõivaid jms.

Palun registreerige oma koori/lauljate osalus hiljemalt 17. mail SIIN (soovitame registreerida varem, et oskaksime teile saata lisainfot).

Noodid, salvestused ja muud materjalid leiate SIIT.

“Eesti laulab Ukrainale” sündmust ja salvestust korraldavad vabatahtlikud Kaupo Kikkas, Enno Rätsep, Jonas Tarm, Riin Eensalu, Triinu Arak. 

LISAINFO

E-post: [email protected]
Koduleht: www.eestilaulabukrainale.ee
Facebook: www.facebook.com/eestilaulabukrainale