Ajarännak 1869

Kutsume rändama ajas aastasse 1869

Eesti Rahva Muuseum koostöös Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi (EAÜS) ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega kutsub sel kevadel rändama ajas tagasi 1869. aasta kevadesse, mil toimusid ettevalmistused esimeseks üldlaulupeoks. osalejaid oodatakse jaanuaris stsenaariumikirjutamise koolitustele Tartus ja Tallinnas.

„Ajarännak 1869“ on põnev programm, kus saavad osaleda kõik organisatsioonid, kollektiivid ja koolid, kes soovivad rohkem teada saada oludest, mis valitsesid tänasel Eesti alal 1869. aastal. Ajarännakul mängitakse läbi olukord, kuidas laulukoor kavandab retke Tartusse esimesele laulupeole. Aruteludel uuritakse, kuidas sündis laulupeo traditsioon, kuidas esimeseks üldlaulupeoks valmistuti ja millistel aktuaalsetel teemadel tol ajal arutleti või vaieldi. Ajarännaku saab korraldada iga soovija oma kodukohas ise.

Kõiki huvilisi oodatakse osalema ajarännaku üld-stsenaariumi kirjutamise koolitusel 16. jaanuaril kl 11 Tartus Eesti Rahva Muuseumis (Muuseumi tee 2) ning 30. jaanuaril kl 11 Tallinnas Neitsitorni lektooriumis (Lühike Jalg 9a). Info ja registreerimine ERMi kodulehel: www.erm.ee/et/content/yldstsenaariumi-kirjutamise-koolitus

ERMi eestvedamisel ja osalejate koostöös välja töötatud üld-stsenaarium mängitakse läbi üle-eestilisel ajarännakul 2.–4. mail 2019.

Lisainfo ERMi kodulehel (www.erm.ee/et/content/ajarannak-1869) ja Facebooki arutelugrupis Ajarännak (www.facebook.com/groups/1343082915756974) ning meilitsi [email protected].

2018. aasta veebruaris toimus ERMi ning EAÜSi koostöös esimene üle-eestiline ajarännak, mis viis osalejad 24. veebruari 1918 – päeva, mil Tallinnas loeti ette Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest. Rännakul osales enam kui 8400 õpilast üle kogu Eesti. Projekt „Ajarännak 1918“ on Eesti muuseumide aastaauhinna nominent muuseumihariduse kategoorias.