Ligipääsetavus

XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“ toimub Tallinnas 30. juunist kuni 2. juulini ning on kergesti ligipääsetav ka erivajadustega külalistele. Puuetega inimestele on piletiostul soodustused. Täpsem informatsioon on LEITAV SIIT!

  • Tantsupeo etendused toimuvad: 30.06 kell 19, 01.07 kell 15 ja kell 19.
  • Laulupeo kontsert toimub 02.07 kell 14.
  • Rahvamuusikapidu toimub kell 01.07 kell 12 ja see on kõigile tasuta.

Tantsupidu „Sillad“

Vaegnägijad
30. juunil kell 15.00 tantsupeo peaproov-etendusel on nägemispuudega külastajatel etendust võimalik jälgida kirjeldustõlke abil tasuta. Olemas on ka taktiilsed tantsupeo joonisted ja kava. Tasuta kutseid kirjeldustõlkega etendusele küsida palun Eesti Puuetega Inimeste Kojast.

Ratastoolis (sh liikumispuuet korrigeerivaid abivahendeid kasutavad puudega isikud) külalised
Kõigil tantsupeo etendustel on piiratud arv kohti ka ratastoolis külastajatele ning nende saatjatele. Täpsem informatsioon on LEITAV SIIT!   Ratastoolipileti hind on 8 eurot. Saatja pääseb koos ratastoolis külalisega sündmusele tasuta. Mõlemal peab olema kehtiv pilet. Ratastooli/saatja kohad paiknevad läänetribüüni I ja II sektori vahel.

Staadioni ala
Kalevi staadionile on paigutatud invatualetid. Need on kergesti leitavad ning asuvad ratastooli ala läheduses.
Alale on olemas eraldi infopunkt erivajadustega inimestele, kus osatakse külalisi aidata ja nõustada. Juunikuus lisatakse siia ligipääsetavuse lehele ka täpsem staadioni ala kaart.

Tantsupeo etendusest
Etenduse orienteeruv pikkus on 1,5 tundi.
Tantsupeo etenduses näeme lapse kasvamise lugu, mida pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman jutustab silla sümboli kaudu. Laps loob kasvades enda ümber otsekui üha uusi sildu ümbritsevaga ning seeläbi avardub tema maailm. Tantsupeo saatemuusikat esitavad muusikud selle jaoks staadionile püstitatud lavalt otse. Korraga on laval enamasti ligikaudu 1000 tantsijat, kes kannavad rahvarõivaid ning moodustavad muusika saatel tantsustaadioni murule erinevaid mustreid ja kujundeid.

Laulupidu „Püha on maa“

Laulupidu toimub pühapäeval, 2. juulil algusega kell 14.00. 

Vaegkuuljad
Laulupeol on vaegkuuljatele tagatud sektoris A7 istekohad ning kontsert on kohapealse viipekeeletõlgiga tõlgitud eesti viipekeelde.
Sektor asub laululava ees ja tuletorni vahetus läheduses. Täpsem informatsioon koha saamiseks VAATA SIIA!
Pilet maksab 8 eurot ja saatjale on pilet tasuta.

Ratastoolis külalised
Sektoris A7 on ratastoolis külalistele mugavalt ruumi peost osasaamiseks. Olemas on mugavad istekohad ka saatjatele. Täpsem informatsioon koha saamiseks VAATA SIIA!
Pilet maksab 8 eurot ja saatjale on pilet tasuta.
Ratastooliga külastajatel soovitame kasutada Mere väravat, kuna see asub sektorile kõige lähemal.

Puudega isiku kaardi omanikud kes vajavad saatjat
A7 sektoris istekohti on võimalik kasutada ka teiste puudega külastajate poolt, kes vajavad saatja olemasolu. Saatjale on pilet lauluväljaku sektorisse A7 tasuta.  Pileti hind sektorisse A7 on puudega isiku kaardi omanikule 8 eurot. Tasuta pilet väljastatakse ka saatjale. Täpsem informatsioon koha saamiseks VAATA SIIA! 

Lauluväljaku ala
Lauluväljakul on olemas eraldi infopunkt erivajadustega inimestele, kus osatakse külalisi aidata ja nõustada. Juunikuus lisatakse siia ligipääsetavuse lehele ka täpsem lauluväljaku ala kaart. Infotelgist on võimalik saada lihtsas keeles laulutekstid ja punktkirjas laulupeo kontserdi kava.

Väljakul on olemas spetsiaalsed invatualetid.

Suunaviidad on peopaigas varustatud nii teksti kui ka teksti toetava piktogrammiga.

Laulupeo kontserdist
Laulupeo kontsert algab piduliku tule süütamisega lauluväljaku tuletornis ning ühendkooride esinemisega, mil laval on ligikaudu 20 000 lauljat.

Seejärel tulevad lavale koorid ja orkestrid liikide kaupa (nt mudilaskoorid, poistekoorid, neidudekoorid jne), kes kõik esitavad oma kava. Laulupidu lõppeb taas ühendkooride esinemisega. Laulupeo kontserdi orienteeruv pikkus on 6-7 tundi.

Laulupeo nimi „Püha on maa“ on pärit Hando Runneli kirjutatud luuletusest. Laulupeo kavas on palju eesti luuletajate väga ilusatele tekstidele kirjutatud laule, mida laulupeo kunstiline juht Pärt Uusberg koos laulupeo üldjuhtidega on kavasse hoolikalt valinud.

Rahvamuusikapidu “Päriselt”

Erivajadustega külaliste tarbeks on kontserdil olemas invatualetid ja lava eest kõigile külastajatele istumiseks ka sadakond pinki.

Kontserdile saab tulla nii oma transpordiga kui ühistranspordiga tavapärase sõidugraafiku alusel.

Rahvamuusikapidu toimub laupäeval, 1. juulil algusega kell 12.00 Tallinnas Vabaduse väljakul. Rahvamuusikapeo kontserdi pikkus on umbes 3 tundi. Kontsert on kõigile tasuta.

Rahvamuusikapeo juht öelnud, et kontserdi nimi „Päriselt“ tähendab seda, et rahvamuusikaga tegelev noor tegeleb millegagi, mis teda päriselt seob meie kultuuri ja pärandiga. Kontserdil mängivad noored rahvamuusikud erinevatel pillidel, nagu näiteks kandled, torupillid, lõõtspillid ja viiulid. Samuti tulevad lavale koondorkestrid, kus koos musitseerivad erinevate pillidega muusikud.

Rongkäik

XIII noorte laulu- ja tantsupeol osalejate ühine rongkäik algab kell 9.30 Vabaduse väljakult.

Rongkäik liigub mööda Pärnu maanteed, Narva maanteed ja Pirita teed lauluväljakule.

Rongkäigu alguses kõnnivad laulu- ja tantsupeo kunstilised toimkonnad ning nende järel kõik ülejäänud peolised maakondade kaupa. Maakonnad on rongkäiku paigutatud tähestikulises järjekorras. Lauljate ja tantsijate vahel kõnnivad ka mõned puhkpilliorkestrid, kes pillimänguga pidulikku meeleolu loovad.

Rongkäiku on võimalik terve trassi ulatuses jälgida. Oluline on arvestada aga sellega, et nii rongkäigu teekond kui ka seda ümbritsevad tänavad on sel ajal autoliiklusele suletud.