XIII noorte tantsupidu

Saame tuttavaks: XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman

Miks otsustasid kandideeridaideekavandi konkursil?  Mis on see kandev idee, mida tahaksid teoks tehaja mis nägu saab olema XIII noorte tantsupidu.

Olen hästi õnnelik inimene, sest minu lapsepõlve hobist ja suurest armastusest, eesti rahvatantsust, on saanud minu töö ja minu missioon eestimaalasena. 
Minu eestimeelsest perest kaasa saadud tunnetus sai kokku eesti tantsuga, ning  kõik, mis on sellega seotud, elab minu sees väga suure hooga ja teeb mind õnnelikuks nendel hetkedel, kui saan seda jagada, selles olla ja kaasa rääkida. Kõik võimalused seda teha on jõudnud minu juurde läbi minu enda kasvamise. Kõik tulebki meie juurde läbi kasvamise.

Erinevatel ajaetappidel, meie võrsumise käigus, me loome ja ehitame  ise enda sees suhteid ja  suhestumisi meid ümbritsevaga. Nii kasvab noor ümbritsetuna meist ja toetudes meile. Kõik meile omased väärtused, nii  kodused, mis on seotud meie esivanemate pärandiga, meie maa ja juurtega, ajatud väärtused, kui ka ajas olevad väärtused, ehk tänapäevased tõed,  anname neile teele kaasa.

Nende  ümber toetavalt seistes aiatame neil  leida , otsida, proovida ja vahel ka kaotada sildu ümbritseva suhtes. Nõnda suurt vastust võttes laseme neil enda keskel ajas võrsuda, laseme luua neil sildu ümbritseva suhtes ja nii oma enda elu rajada.
Need on mõtted, millest hakkab kasvama XIII noorte tantsupeo lugu. 
Ajas võrsuva noore lugu, kes ehitab, loob , rajab ja otsib endas sildu ümbritsevasse, et kasvada õnnelikuks inimeseks.

Millised on olnud esimesed päevad uues rollis ja kas praegune eriline olukord sunnib mingitest esialgsetestplaanidest loobuma või muutma või kuidas see protsessi mõjutab?

Ma olen suure sisemise põlemisega asunud seda vastutusrikast vankrit vedama.  Olen sõnastanud põhjalikult enda jaoks sellele teekonnale koos minuga tuleva meeskonna mõtted ja tegutsenud sellega, et ühine minek nende inimestega saaks olema ühte jalga astudes, vedades vastutuse vankrit kogu valdkonna eest.

Tänases situatsioonis, ehk siis, kui ei ole võimalik koonduda ühe laua taha, tuleb leida teisi võimalusi ühisteks mõttevahetusteks ning toimetamiseks. Nii ka teele asuv järk-järgult suurenev meeskond on tulnud  kokku videokoosolekuteks ning telefoni akut tuleb päeva jooksul laadida. See on tänane kahe aastase mineku algus. Usun, et praegune eriline olukord annab ka meie toimetustele mõningase uue vaate, või lähtekoha, mille peale tuleb uute mõtetega vaadata.  Juba nüüd on ta meid, nagu meid kõiki üle maailma, pannud otsima teistuguseid lahendusi kokkusaamiseks, mõtete vahetuseks, meie tööks. 

XIII noorte tantsupeo kunstilise toimkonna liikmed ja peol osalevad rühmaliigid

XIII tantsupeo idee autor ja pealavastaja: Agne Kurrikoff-Herman
Pealavastaja assistendid: Vaike Rajaste ja Kadri Tiis
Muusikajuht: Matis Leima
Tantsupidu sõnas: Indrek Koff

1.-2. klassi segarühmad
Liigijuht Liina Eero, assistent Kristi Aitsam
NB! Tallinna ja Harjumaa 1.-2.klassi rühmade registreerimine toimub septembris 2022

2.-3. klassi segarühmad
Liigijuht Ulla Helin-Mengel, assistent Dagmar Aus

3.-4. klassi segarühmad
Liigijuht Kristiina Siig, assistent Helen Reimand

5.- 6.klassi segarühmad
Liigijuht Ingrid Jasmin, assistent Karel Vähi

7.-9. klassi segarühmad
Liigijuht Helena-Mariana Reimann, assistent Kätlin Merisalu

C- noorte segarühmad
Liigijuht Maido Saar, assistent Marius Aave

Neidude tantsurühmad
Liigijuht Elo Unt, assistent Liisa Laine

Pererühmad
Liigijuht Mall Paulus, assistent Jaan Ulst
NB! Pererühmade liigis ei saa kandideerida Tallinna, Tartu ja Pärnu linnades ning Harjumaal tegutsevad kollektiivid.

Võimlemisrühmad
Liigijuht Kadri Jukk, assistent Kersti Kull