Koostööpartnerite eripakkumised

Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi pakub tantsusammude ning laulikute noodiridade ja salmide kõrval osa saada ka Eesti kunstnike loomingust. 

Eesti Kunstimuuseum oma viie filiaaliga (Kadriorus: Kumu, Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum ja vanalinnas: Niguliste muuseum, Adamson-Ericu muuseum) teeb laulu- ja tantsupeo esinejatele ning nende juhendajatele eripakkumise: laulupeo nädalal, 27. juuni – 2. juulili sissepääs kõikidesse muuseumitesse vaid 3€. Soodustus kehtib korraldaja poolt väljastatud käepaela ettenäitamisel. Näituste kohta saab täpsemat infot: kunstimuuseum.ekm.ee

Tallinna Linnamuuseum

Tallinna Linnamuuseum kui linna ajaloo tutvustaja tervitab linna saabuvaid laulu- ja tantsupeolisi ja kutsub enda juurde külla. Linnamuuseum pakub pidulistele kultuurilist puhkehetke sissevaatega pealinna lähemasse ja kaugemasse minevikku.Tallinna Linnamuuseumi seitsmest muuseumist leiab huvi pakkuva näituse iga peoline.

Laulu-ja tantsupeo osaleja käepaela esitajale maksab sissepääs Tallinna Linnamuuseumi filiaalides perioodil 26. juuni – 09. juuli 1 euro. Muuseumide asukohti ja infot näituste kohta leiab: www.linnamuuseum.ee.

Eesti Ajaloomuuseum

Esmalt – kõik käepaelaga osalejad on väga oodatud kõikidesse meie muuseumidesse – nii Teatri- ja Muusikamuuseumisse, Suurgildi hoonesse, Maarjamäe lossi ning Filmimuuseumisse on proovide- ja peopäevadel sissepääs tasuta. Tuleb vaid käepael ette näidata.

Lisaks toob Eesti Ajaloomuuseum peonädalal huvilisteni väikese väljapaneku noorte laulu-ja tantsupidude ajaloost. Eksponeeritud on erinevaid esemeid läbi pidude, olulisi repertuaarinäiteid käsikirjade näol ning meeleolukaid fotojäädvustusi nii peo tegijatest kui osalejatest. Näituse kuraator on muuseumi muusikavaldkonna teadur-kuraator Veronika Portsmuth. Pop-up näitused on avatud Suurgildi hoones, Teatri- ja Muusikamuuseumis ning Maarjamäe lossis.

Eesti Rahva Muuseum

Eesti Rahva Muuseum kutsub kõiki laulu- ja tantsupeolisi Tartusse!  Eesti suurimast muuseumist leiab midagi põnevat igaüks. Imelise kunsti-, valgus- ja muusikaelamuse pakub nöörikunsti näitus. Piire kombatakse ja keha tähendusi mõtestatakse näitusel „Õige keha, vale keha?“, enam kui 100 ainulaadset tooli jutustavad oma ajast ja meistritest. Suveniirrätikud viivad külastaja värvikirevasse maailma, muu hulgas ka kunagistele laulu- ja tantsupidudele. Raudade pere kunstikoguga saab tutvuda veel 13. juulini.

ERMi püsinäitustel „Kohtumised“ ja „Uurali kaja“ avastad alati midagi uut!

Juulis pääsevad laulu- ja tantsupeol esinejad käepaela ettenäitamisel ERMi tasuta. Rohkem infot muuseumis toimuva kohta leiab: https://www.erm.ee

Energia avastuskeskus

Energia avastuskeskus ootab külla! Riidest käepaela ettenäitamisel saab keskust 26.juunist 9. juulini külastada soodushinnaga! 

Teaduskeskus, mis pakatab energiast. Avasta, mängi, õpi!

Tule ja mängime koos valguse, elektri ja planeetidega!  Energia avastuskeskuses muutuvad keerulisena tunduvad reaalteadused lihtsaks ja selgeks. See avastusrõõmu kogus ajab juuksed püsti ja paneb silmad särama!

Popkunstimuuseum PoCo

Värskelt avatud popkunstimuuseum ootab pidulisi soodushinnaga külla. PoCo on Tallinnas asuv popkunsti maailmamuuseum, mille ekspositsioonis on esindatud Warhol, Banksy, Koons, Lichtenstein, Haring, Hirst,Hockney, Basquiat, Kusama ja teised suured nimed.

Popkunst on iroonia, ühiskonnakriitika ja mõttemängu sümbioos. Popkunst ei saa kunagi otsa, kuna poliitikud ja ühiskondlikud tungid loovad kogu aeg uusi võimalusi protestiks, irooniaks ja lihtsalt lustimiseks. PoCo pakub popkunsti klassikat, aga üllatab kogu aeg millegi uuega.

Muuseumi looja on IT-visionäär ja üks Eesti digiriigi ideolooge Linnar Viik. Muuseum tugineb suures osas Linnar Viigi isiklikule popkunsti kogule.

PoCo asub Tallinnas Rotermanni kvartalis, mis omaette on post-modernistlik kunstiteos, kus kokku on sulandatud 19. sajandi tööstusarhitektiuur ja tänapäevane klaaspindade pillerkaar.

Popkunsti muuseumi sooduspilet laulu-ja tantsupeo käepaela ettenäitamisel on 8 eurot. Grupikülastused palume broneerida: [email protected]

Skypark 

Kutsume laulu-ja tantsupeolisi kogupere meelelahutuskeskusesse Super Skypark!
Ajavahemikus 26. juuni – 07.juuli saavad noorte laulu- ja tantsupeo käepaela omanikud Super Skyparki ja Skywheel of Tallinn vaaterattale soodushindadega:

 • Super Skyparki batuudi- ja mänguala päevapilet -50%
 • Skywheel of Tallinn vaateratta tavapilet -50%

Super Skyparkis ootavad:

 • tohutu batuudiala (üle 1500 m2)
 • neljakordse maja kõrgune liumägedega ronimislinnak
 • interaktiivsed mängud
 • pererestoran Claudz
 • Super Skyparki kingipood – parim valik mänguasju ja linna magusaim kommiriiul
 • Skywheel of Tallinn vaateratas ja katusekorrusel on avatud MUMM Lounge kohvik koos väliterrassiga ja väga palju mängurõõmu!

Mustamäe Elamus Spa

Eestlane on nii laulu-, tantsu- kui ka saunarahvas! 2023 on lisaks Tantsu- ja Laulupeo aastale ka Sauna Aasta. Seoses sellega ootab Baltikumi suurim spaa- ja saunakeskus külla kõiki tantsu- ja laulupeo osalejaid ja külalisi, et pakkuda võimalust turgutada oma keha ja vaimu. 

Mustamäe Elamus Spaas ootab teid:

 • 22 erinevat ja omanäolist sauna ja veesilma
 • Ajapiiranguta külastusaeg
 • Tasuta saunarituaalid
 • Eraldi suur lasteala
 • Sportbassein
 • Tasuta parkimine

Ajavahemikul 26. juuni – 09. juuli on võimalus laulu- ja tantsupeo:

 • osalejatel (õpetajad, tantsijad, lauljad, juhendajad, dirigendid, korraldajad)  käepaela alusel 20% parema hinnaga spaa pilet. 
 • külalistele pileti ettenäitamisel 20% parema hinnaga spaa pilet.  

www.elamusspa.ee

Tallinna Vapiano restoranid 

Perioodil 26. juuni – 02. juuli on kõikides Tallinna Vapianodes laulu- ja tantsupeo osalejatele käepaela alusel järgmised toidud hinnaga 6.90 eurot

 •  Laulu- ja tantsupeo Pasta Pomodoro
 • Laulu- ja tantsupeo Pasta Carbonara
 • Laulu- ja tantsupeo Pizza Margherita

Kood: noored

Apollo

Apollo Kino väärtustab kultuuri ja laulu- ja tantsupeo traditsiooni! Kõik XIII noorte laulu- ja tantsupeo osalised saavad käepaela alusel Apollo Kinos nautida soodsamalt filmielamusi. Laulu- ja tantsupeo kampaania  periood üle Eesti Apollo kinodes kestab 27. juunist – 09. juulini. Sel perioodil pileti hind 4 eurot/ klubitooli kinopilet. 

Piletit saab soetada vaid kinos kohapeal, kino info- või iseteeninduskassast. Eritoolidele (staari-, paaristoolid ja paarisdiivanid) kehtib juurdehindlus vastavalt hinnakirjale.

Selle suve filmisoovitused:

 • Indiana Jones ja saatuse seier
 • Ämblikmees: üle kogu multiversumi
 • Animatsioon Elementaarne
 • Asteroid City
 • Transformerid: Elukate tõus
 • Välk

Tallinna Teletorn

XIII noorte laulu- ja tantsupeo osalised on oodatud Tallinna Teletorni külastama. 

Ajavahemikul 26. juuni – 5. juuli kehtib osalise käepaela alusel tänupilet, mille hind on 5 eurot (tavahind 17 eurot). Tänupileti lunastamiseks tuleb Teletorni kassas näidata laulu-ja tantsupe osaleja käepaela. 

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum kutsub laulu- ja tantsupeo noori ja kahtlemata ka kõiki teisi peoga seotud inimesi helilooja Helena Tulve kureeritud uuele näitusele ”varjupaik – varju paik”. Näitusel saab kogeda kultuurielamust kunsti- ja helivaldkondade kokkupuutrepunktis väga omanäolisel moel. Tulve soovib, et näitus „varjupaik – varju paik“ pakuks rahulikku ent inspireerivat kogemuslikku varjupaika külastajatele, jõudmaks tajupõhiselt uutele arusaamadele inimese koosolemisest looduskeskkonna ja iseendaga.

EKKM pakub ka suvel noorte gruppidele haridusprogramme. Haridustund võtab aega 1,5-2

tundi (olenevalt grupi soovist) ja selle jooksul:

 • tutvutakse muuseumi ja selle aiaga,
 • arutatakse kaasaegse kunsti võtmeküsimuste üle,
 • külastatakse EKKMi suvenäitust “varjupaik / varju paik”,
 • vaadeldakse erinevaid võimalusi ja võtteid kaasaegse kunsti näituse vaatamiseks ja kogemiseks – lahendatakse ka praktilisi loovülesandeid.

Kõik EKKMi näitused ja haridusprogrammid on külastajatele tasuta ja kolmekeelsed. Olemas avar väliterrass, kunstikohvik ja skulptuuriaed, kus ilusa ilmaga end hästi tunda. Tere tulemast!

Luule- ja muusikaõhtu “Mu rõõm on lõputu”

Laulu- ja tantsupeolised on oodatud 12. juulil kell 19:00 luule- ja muusikaõhtule “Mu rõõm on lõputu” Silver Sepa kodutallu Lepaõuele Pärnumaal Treimanis.

Taluõue suure tamme all läheme edasi sealt, kus noorte laulupidu Silveri lauluga “Mu rõõm on lõputu” just lõppes. Sellest saab üksi ja üheskoos tee otsimise kontsert, kus kutsume läbi laulude, lugude ja luuletuste vaatama oma südame sügavasse kaevu.

Plaanis on ka ühislaulmise osa, kus lisaks ühilaulule “Mu rõõm on lõputu” laulame oma õue väikesel laulupeol kõigi oskajatega ka “Ta lendab mesipuu poole” ja Ly Seppel-Ehini sõnadele tehtud värsket koorilaulu “Elu on voolamine”. 

Kristiina ema Ly Seppel-Ehin, kes tähistas äsja oma 80-ndat juubelit, on kontserdi külalisesineja. Tema sulest ilmus hiljuti noortele mõeldud psühhoteraapilise alatooniga kogupereraamat “Ma kuulan sind”. Selles on tõsielulood tänapäeva eesti laste muredest ja rõõmudest. Selles on ka võti, kuidas kuulata teist inimest ära nii, et rääkija selg läheks sirgemaks ja sihid selgiksid. 

Kuna kontsert ka salvestatakse ja Lepaõue laululava vajab koorilauljate lisajõudu, on laulupeo esineja käepaela ettenäitamisel koorilauljatele pilet poole soodsam. Ole hea ja võta pilet eelmüügist Fienta kaudu: https://fienta.com/et/kontsert-mu-r66m-on-l6putu

Pilet noorte laulupeo esineja käepaelaga 7 eurot.

Rõõmsa kohtumiseni meremühases Treimanis!

Olerex

Toetame koos! XIII noorte laulu- ja tantsupeo toetajana pakub Olerex võimalust suurematest teenindusjaamadest üle Eesti soetada veel viimaseid päevi, kuni 25. juunini, laulu- ja tantsupeo imeilusaid rinnamärke, mida sobib kanda igas olukorras. Märgid on kuldset ja roosat värvi.  Samuti saab soetada väikeseid kleebised, mida on vahva kleepida näiteks joogipudelile või sülearvutile. 

Ostes nimetatud meeneid, annad Sinagi oma panuse noortepeo toimumisse! Vaata lisainfot https://olerex.ee/laulu-tantsupidu

FC Levadia x FC Flora mäng

Eesti suurim jalgpallimäng kutsub laulu- ja tantsupeol osalejaid osa saama. Mäng toimub 28. juunil kell 19. Festivaliala avatakse juba 17:30 ning festivalialal jagub mänge nii suurematele kui ka väiksematele – ehk lõbusat koostegemist/mängulist tegevust kõigile.

Toimumiskoht: A.Le Coq Arena (Jalgpalli 21) 
Aeg: 28.06 (kolmapäev) kell 19:00

Laulu- ja tantsupeo osalejad/pealtvaatajad saavad kohtumisele TASUTA. Osalejad saavad laulu- ja tantsupeo käepaela alusel väravate 1,2 ja 3 ees turvameeskonnalt  käepaela ettenäitamisel priipääsme. Kõik laulu- ja tantsupeole pileti soetajad saavad samuti pileti ettenäitamisel turvameeskonnalt priipääsme!

Laulu ja tantsupeolistele on loomaaia pilet poole hinnaga!

Tallinna Loomaaed on Põhjamaade põnevaima kollektsiooniga loomaaed – siin elavad hiiglaslikud elevandid ja ninasarvikud, ohtlikud kiskjad, ahvid, jääkarud, laiskloomad ning paljud teised eksootilised liigid.

Uus põnev Kagu-Aasia vihmametsa maja pakub aga unikaalset kogemust liigirohkustest ja vihmametsa loodusest, kus ronivate, rippuvate ja kõrguvate džunglitaimede vahel on kodu leidnud paljud sealsest soojust armastavad loomad. Basseinidest võib tabada veemõnusid nautivaid kalakasse või sõrmiksaarmate pere ning puuladvas toimetavad lendkoeri. Avastamisrõõmu jagub kõigile!

 • Peonädalal, 27.06 – 2.07 on grupikülastustel sissepääs lastele poole hinnaga ja grupi saatjatele tasuta
 • Peojärgsel nädalal, 3.07- 9.07 on kõikidele tantsu-ja laulupeolistele sissepääs käepaelaga poole hinnaga
  Loomaaeda sisspääsuks tuleb kassas näidata peolise käepaela!
  Loomaaed on avatud iga päev kell 9 – 20. Kassad on sissepääsuks avatud kell 9 -18
  NB! Vihmametsa külastamiseks tuleb jälgida ekspositsiooni lahtiolekuaegu!
 • Vihmamets on avatud teisipäevast pühapäevani kell 10-19. Sisspääs avatud kuni kell 18.30
 • Kuumade ja päikseliste ilmadega on ekspositsioon avatud kell 10-13 ja kell 17-19.
  Rohkem infot vaata: www.tallinnzoo.ee

Fotografiska

30. juunil kuni 2. juuli hingab kogu Eesti laulu- ja tantsupeo rütmis, nii ka Fotografiska.

Fotografiska ootab laulu- ja tantsupeolisi enda juurde. Pidude nädalavahetusel 30. juuni – 02.juuli on fotomuuseumi külastus erihinnaga. Erihind  laulu- ja tantsupeo pileti või käepaela ettenäitamisel maksab 12 eurot (tavahind 17 eurot)

Noortele kuni 16 eluaastat on fotomuuseumi külastus tasuta.

Lisaks toimub Fotografiskas: 

 • 1. juulil tagahoovi kohvikus mõnus õhtune melu 

https://www.fotografiska.com/tallinn/events/tagahoovi-chill-etno-dj-harl/

 • 1. ja 2. juulil laulu- ja tantsupeo brunch erimenüüga kohvikus ja roheluses lokkavas tagahoovis kell 10-17.00.