Liiklus ja parkimine

Laulu- ja tantsupeolisi viivad peopaika eribussid

Liiklus ja parkimine XIII noortepeo ajal

Laulu- ja tantsupidu toob Tallinnasse rohkelt peolisi, palume liikluses olla eriti tähelepanelikud ning varuda oma liikumisteks tavapärasest rohkem aega! Arvestada tuleb ka sellega, et laulu- ja tantsuväljakute lähedusse peo ajal autoga ei pääse. Peopaikade läheduses parkimisvõimalused puuduvad. Peo nädalal on Tallinna südalinn nagu üks suur õueala – valige palun sobiv liikumiskiirus ning arvestage palun kaasliiklejatega.
Tänavused pidustused haaravad endaga kaasa Tallinna linna alates Kassisaba asumist kuni Pirita teeni, mis tähendab, et nende piirkondade elanikel ja seal tegutsejatel tuleb juba varakult arvestada juuni viimasel nädalal Tallinna Linnavalitsuse korraldusega kehtestatavate liikluse ümberkorralduste ja parkimispiirangutega. Samas tuleb liiklejatel jälgida ka muid Tallinna teetöödega seotud liiklusmuudatusi.

Laulu- ja tantsupeo proovid algavad 27. juunist.

Pidu toimub 30. juunist kuni 2. juulini.

Võimalusel jätke auto koju ja kasutage ühistransporti, jalgratast või liikuge jalgsi.
Ühistransport ning samuti ELRON-i linnalähiliinid on 27. juunist kuni 3. juulini peol esinevatele kollektiividele käepaela alusel tasuta.
30. juunist kuni 2. juulini on ühistransport Tallinna linnas kõigile tasuta.

Laulu- ja tantsuväljaku ümbruses asuvad valveta jalgrattaparklad. Proovi või peole tulles võtke kaasa kiiver ja rattalukk ning kasutage jalgratast.

Peoga seotud muudatused liikluses:

30. juunil ja 1. juulil toimuvad Kalevi Keskstaadionil tantsupeo kolm etendust. See toob kaasa muudatused liikluskorralduses staadioni ümbruses.

2. juuli hommikupoolikul toimuv rongkäik kulgeb Vabaduse väljakult mööda Pärnu ja Narva maanteed ning Pirita teed lauluväljakule.

Kell 14.00 algab laulupidu lauluväljakul. Muudatused liikluses puudutavad suurt osa Tallinna kesklinna piirkonnast ning lauluväljaku ümbruskonda.

Ümberkorraldused kehtestatakse erinevatel perioodidel alates juuni viimase nädala esimesest päevast (26. juuni).

Peopiirkondade uut liikumis- ja parkimiskorraldust suunavad ajutised liiklusmärgid ja neoonvestides liikluskorraldajad.

Tallinnas toimuvate teetöödega seotud muudatused

Tallinna liikluses on sel suvel tulenevalt tee- ja kaevetöödest lisaks laulu- ja tantsupeo tõttu kehtestatud muudatustest veel rohkelt ümberkorraldusi. Arvestage palun aeglase liikluse ja tänavate sulgemisega!

Tähelepanu! Liikluse ümberkorraldused puudutavad südalinnas ka jalakäijaid!

Kust saan infot liikluse ja parkimise kohta?

Liiklust, ühistransporti ja parkimist puudutava tervikinfo leiate Tallinna linna kodulehelt: https://www.tallinn.ee/et/laulu-tantsupidu-liiklus.
Detailne ülevaade liiklusmuudatuste kohta asub Tallinna Linnavalitsuse poolt 21.06.2023 vastu võetud korralduses nr 605.

Peo ajal toimuvatest liiklust- ja parkimist puudutavatest muudatustest saab infot ka meie liiklust- ja parkimist korraldava partneri Ühisteenuste kodulehelt: https://www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu/

TÄHELEPANU! Varuge peo nädalal palun aega, kavandage oma reise ning tutvuge liiklust ja parkimist puudutava infoga enne teele asumist tallinna linna kodulehel.

Pühapäeval võib olla raskendatud ligipääs sadamale, raudteejaamale, bussijaamale ning lennujaamale. Olge palun tähelepanelik, varuge aega ning planeerige oma liikumised varakult!