XXVII laulupeo ja XX tantsupeo „Minu arm“ Tule Tulemise pressibriif 4. juuni 2019

XXVII laulupeo ja XX tantsupeo Tule Tulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab Tule Tulemise traditsioon 50-aastaseks, esimest korda toimus üle-eestiline Tule Tulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga.

Laulu- ja tantsupeo tule olemine on Hiiumaal korraldatud ekskursioonina, mille päevagiidiks on SA Hiiumaa Muuseumid teadusdirektor Helgi Põllo. Päeva jooksul tehakse kollase PAZ bussiga päripäeva ring kogu saarele ning läbitakse kõiki osavaldasid.

 • Kell 10.00 jõuab tuli halulaev HiiuIngel pardal Hiiumaale Sõru sadamasse, kus selle võtavad vastu Hiiumaa vallavanem ja Emmaste osavallavanem. Hetke on ilmestamas Emmaste puhkpilliorkester ja Emmaste lasteaia mudilased.
 • Kell 11.30 toob elektriauto Nobe tule Kõpu rahvamaja juurest tuletorni jalamile. Tule võtab vastu Kõrgessaare osavallavanem. Seejärel käib tuli ära Kõpu tuletorni tipus, kuhu selle viivad noorte segarühma Patsiusti liikmed. Tantsulise tervituse annavad üle Kõrgessaare eakaterühm Martad ja Kärdla lasterühm Naadresed.
 • Kell 13.00 jõuab tuli Leigri külla, kus asub Hiiumaa esimese laulupüha kivi – 1867. aastal kohtusid Leigri-Murro kõrtsis Käina ja Reigi laulukoorid. Mälestuskivi juures tervitavad tuld Kärdla Kammerkoor, Käina segakoor Hiiula ja Pühalepa naiskoor Anna.
 • Kell 15.15 jõuab tuli Kärdlasse. Hiiumaa Muuseumi Pika Maja eest viib elektriauto Nobe tule Kärdla linnaparki Hiiumaa I laulupäeva kivi juurde. Kärdla kirikupõllul toimus 1926. aastal I ülesaareline laulupidu. Tuld tervitavad Kärdla osavallavanem ja Tiina tantsustuudio võimlejad.
 • Kell 16.30 jõuab tuli Suuremõisa parki – 1931. aastal nägi Suuremõisa lossi park Hiiumaa II laulupidu. Tuld tervitavad Pühalepa osavallavanem, pererühm Mõisakad ja Suuremõisa koolipere, kus igal lapsel on oma pill või isegi mitu.
 • Kell 19.00 jõuab tuli Käinas asuva Rudolf Tobiase majamuuseumi õuele, kus toimub Hiiumaa laulupidu. Tule kannab õuele Käina osavallavanem. Esinevad mudilaskoorid Käinast, Kärdlast, Pühalepast, Hiiumaa poistekoor ja lastekoor, segakoorid Käinast ja Kärdlast ning naiskoor Pühalepast.
 • Kell 20:00 saadetakse tuli elektriautoga Nobe laulupeolt Orjaku sadamas toimuvale tantsupeole.
 • Kell 20.30 jõuab tuli Orjaku sadamasse, kus toimub Hiiumaa tantsupidu. Esinevad tantsurühmad üle saare.
 • Kell 22.00 läheb tuli Orjaku sadamast halulaev HiiuIngel pardal teele Läänemaa poole.

NB: Kõik kellaajad on orienteeruvad ning võivad Tule Tulemise käigus veidi muutuda!

 

Lisainfot Hiiumaal toimuvate sündmuste kohta on valmis jagama:

SA Hiiumaa Muuseumid teadusdirektor ja Hiiumaa Tule Tulemise päevagiid Helgi Põllo

Telefon: 528 4401

E-mail: [email protected]

 

Lisainfot Hiiumaal toimuvate sündmuste kohta on valmis jagama:

XXVII laulu- ja XX tantsupeo Hiiumaa kuraator Helle-Mare Kõmmus

Telefon: 529 9429

E-mail: [email protected]

 

Hiiumaal liigub Tule Tulemisega kaasas ning on valmis Teid aitama:

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum

Telefon: 523 6239

E-mail: [email protected]

 

 • Tule Tulemise teekonda saatvate ametlike fotograafide jäädvustused jõuavad jooksvalt Dropboxi kausta siin ning need on väljaannetele vabalt kasutamiseks / juurde palume märkida fotograafi nime. Tule Tulemise ametlik teemaviide sotsiaalmeedias on #tuletulemine
 • Lisainfot Tule Tulemise kohta leiab kodulehelt: http://www.tuletulemine.ee/
 • Kõik Tule Tulemise sündmused on kantud NaviCupi kaardirakendusele, kust näeb muuhulgas, kus tuli reaalajas liigub:https://navicup.com/public/embed/tule-tulemine-2019/
 • Laulu- ja tantsupeost ning sellele eelnevast Tule Tulemisest annab ülevaate ametlik äpp „Laulupidu“, mille saab mobiilirakendusse tõmmata kas Google Play’st või App Store’ist.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus jagab ajakirjanikele ning lisab kodulehele www.laulupidu.ee enne igasse maakonda jõudmist sarnaseid ülevaateid tuleteekonnal toimuvast. Lisaks jagatakse pressiteadete vahendusel infot Tule Tulemise tippsündmustest.