Algas kandidaatide esitamine Ullo Toomi nimelisele stipendiumile

Ullo Toomi nimelisele stipendiumile on võimalik kandidaate esitada kuni 1. maini. Stipendiumi eesmärk on jäädvustada mälestust tantsutaadist ja väärtustada rahvatantsualast tegevust.

Iga aasta 14. septembril, Ullo Toomi sünniaastapäeval, antakse välja Ullo Toomi nimeline tantsustipendium eesti rahvatantsul ja/või autoritantsul põhineva silmapaistva tegevuse eest. Stipendiumi andmise aluseks võivad olla edukad esinemised, taidlustantsu käsitlevad või harrastajatele mõeldud publikatsioonid või muud läbiviidud projektid.

Rahalise stipendiumiga kaasnevad Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond sümboolikaga tunnistus, mille allkirjastavad Fondi halduskogu liikmed, ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi poolt keraamiline meene.

Ullo Toomi nimelise stipendiumi kandidaate saavad esitada organisatsioonid ja isikud iga aasta 1. aprillist kuni 1. maini aadressil: Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus, Pärnu mnt 10, 10148 Tallinn või e-posti aadressil [email protected]

Stipendium eraldatakse ettepanekute või halduskogu algatuse alusel.

Ullo Toomi fond on asutatud 2. detsembril 1994. aastal Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi ning Norma poolt. Alates 21. maist 2001 haldab fondi raha Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond.

Varasemad Ullo Toomi nimelise stipendiumi laureaadid on leitavad ERRS-i kodulehelt.