Antakse välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad

Pühapäeval, 5. veebruaril 2023 kell 15 kuulutab Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad.

12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 62 nominenti. 

Kooriühing annab välja aasta koori, puhkpilliorkestri, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, koori/orkestriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta kooriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia. 

Kultuuriministeeriumi tänukirjad saavad need dirigendid, kes on aasta jooksul edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.  

Kontserdi kunstiline juht on Ode Pürg, lavastaja Kirill Havanskistsenarist Maria Paiste, videokunstnik Maria Roosalu ja valguskunstnik Priidu Adlas.

Õhtujuht on Johannes Richard Sepping. 

Kunstiline juht Ode Pürg: „Kuulates inspireerivat muusikat, tulles tegusast koori- või orkestriproovist või saades osa säravatest esitustest, tabab meid tihti eriline laetud ning hea tunne – meid on argipäeva muredest justkui puhastatud. Sellest tundest johtuvalt keskendubki saabuv Kooriühingu aastagala lisaks laureaatide tähistamisele ka muusika võimele puhastada meie vaimu ja vabastada meie mõtted. Selleks on ta kõigi jaoks alati olemas!“

Esinevad: 

  • Elleri tütarlastekoor, dirigent Külli Lokko
  • Noorte segakoor Vox Populi, dirigent Janne Fridolin
  • Segakoor HUIK!, dirigent Ode Pürg
  • Tallinna Kammerkoor, dirigent Heli Jürgenson
  • Tartu Karlova Kooli poiste mudilaskoor, dirigent Annelii Traks
  • Üle-eestiline neidudekoor Leelo, dirigent Külli Kiivet
  • Lasnamäe Muusikakooli puhkpilliorkester, dirigent Mart Aus 

Kontserdi salvestab Klassikaraadio.

Piletid 17 / 12 € müügil Piletilevis ja Piletimaailmas  

20. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid. Vaata nominentide nimekirja.

Eesti Kooriühing tänab toetajaid ja koostööpartnereid: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Klassikaraadio ning Tallinna linn.  

Lisainfo:  

Kontserdi kunstiline juht Ode Pürg
Tel 53 013 732

Kaie Tanner, Eesti Kooriühingu tegevjuht
Tel 51 44 301  

Pressiteate koostas: 
Aiki Koolmeister, programmitoimetaja
Tel 62 74 456 
[email protected]