Ära maga maha  – laulupeo solistide konkursi lõpuni on jäänud 7 päeva!

XIII noorte laulupeol kõlava “Kodulaulu” solistideks pürgivatel noortel on aega veel 7 päeva, et salvestada ja teele panna kandideerimiseks vajalik video. XIII noorte laulupeo segakooride dirigendid valivad välja ühe nais- ja ühe meeshääle, kes kannavad ette armastatud laulu salmide osad.

Olav Ehala “Kodulaulu” laulupeol juhatav dirigent Markus Leppoja hindas seni laekunud videote põhjal esinejate taset väga lootustandvaks. “Praeguse seisuga on meil naissolistide häälenäidiseid rohkem, loodame, et järgnevatel päevadel on ka noormehed aktiivsemad oma videoid saatma,” ütles Leppoja ja lisas: “Refrääne võib salmide vahele laulda, aga ei pea. Kui refrääne klaveril vahele mängida, võib neid soovi korral lühendada.”

Olav Ehala poolt Juhan Viidingu sõnadele kirjutatud “Kodulaul” kõlab suvisel peol segakooride repertuaaris, kuid solistide valikul pole koori kuulumine määrava tähtsusega. Solisti valik tehakse tervikmulje põhjal ja kõige rohkem hindab laulupeo kunstiline komisjon siirast esitust ning laulu mõtte edasiandmist. Loomulikult on oluline musikaalsus ja hääle sobivus.

“O. Ehala “Kodulaulu” noodi leiab XIII noorte laulupeo laulikust, soovitame kuulata ka Eesti Filharmoonia Kammerkoori salvestust, mille leiab XIII noorte laulu- ja tantsupeo koduleheküljelt. Valides veebilehel laulupidu.ee “XIII noorte laulupidu”, tuleks vajutada vasakule jäävast menüüst “Osalejad” ja seejärel alajaotus “Segakoorid”. Sealt leiab juba lehekülje segakooride repertuaariga, kus on olemas ka “Kodulaul” ja selle häälepartiid,” selgitas Leppoja.

Solistidel tuleb videos esitada laulu kõik kolm salmi. Esitus võib olla a capella või saatega, oluline, et laul kõlaks samas helistikus kui laulupeo kavas.

Konkursile on oodatud kõik julged mees- ja naissolistid vanuses 14-26. Osalemiseks tuleb salvestada oma etteastest video ning laadida see Youtube’i. Link (soovi korral mitte avalik) saata hiljemalt 8. mail kell 23.59 aadressile [email protected]. E-kirja tuleks kindlasti lisada esineja nimi, vanus ja kontaktandmed.

Edasipääsenud kutsutakse konkursi lõppvooru 16. mail Tallinnas.

“Kodulaulu” laulupeol juhatava dirigent Markus Leppoja fotod leiab lingilt: https://photos.app.goo.gl/Qnbmj9wrpbs6LZuy8

XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“ toimub 30. juunist kuni 2. juulini 2023 Tallinnas. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. Rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin. Soodushindadega piletid on müügil kuni 31. maini veebilehel laulupidu.ee ning kõigis Piletilevi müügikanalites.

Lisainfo

Sten Weidebaum
[email protected]
tel: (+372) 5 236 239