Eesti Kooriühing jagab laupäeval aastapreemiad

Laupäeval, 5. veebruaril 2022 kell 15 kuulutab Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. 12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 86 nominenti.  

Kooriühing annab välja aasta koori, puhkpilliorkestri, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, koori/orkestriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta koori/orkestriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia.  

Lisaks Kooriühingu aastapreemiatele antakse üle Uno Järvela ja Martha Johansoni stipendiumifondide preemiad.   


Kultuuriministeeriumi tänukirjad saavad need dirigendid, kes on aasta jooksul edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.   


Kontserdi kunstiline juht on Küllike Joosing, lavastaja Mirko Rajas, stsenarist Andri Luup, videoklippide autor Laura Lisete Roosaar, heliklippide autor Tõnis Leemets, videokunstnik Piibe Piirma ja valguskunstnik Priidu Adlas. Õhtujuht on Riina Maidre. 

Kunstilise juhi Küllike Joosingu sõnul on Kooriühingu aastapreemiate jagamise gala koorivaldkonna tegemisi märkav ja vääristav sündmus. „On hea meel, et vaatamata keerulistele aegadele on nominentide hulk ka sel aastal arvukas ning märgatud on säravaid persoone ning tegusaid kollektiive, millest kimbuke ka Estonia kontserdisaali lavale jõuab. Aastakontsert kätkeb endas imelisi ja äratundmist valmistavaid hetki muusikas, sõnas ja pildis – vahel mõtlikumas ja vahel ka humoorikamas võtmes. Eelkõige kannab see kontsert eneses rõõmu ja helgust, toetudes traditsioonidele ning vaadates lootuse ning hoolimisega meie tuleviku suunas,“ sõnas Küllike Joosing.  

Esinevad:
Kammerkoor Encore, dirigent Karin Tuul (Kuulpak)
Kärdla Põhikooli mudilaskoor, dirigent Raili Kaibald
Tallinna Ülikooli meeskoor, dirigendid Indrek Vijard ja Külli Kiivet
Tütarlastekoor Ellerhein, dirigent Ingrid Kõrvits
Kuusalu Pasunakoor, dirigent Ott Kask  

Solistid Karl-Markus Kaiv ja Magnus Lõhmus  

Piletid 15/10 eurot müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.  

19. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid. Vaata nominentide nimekirja.   


Eesti Kooriühing tänab toetajaid ja koostööpartnereid: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium ning Tallinna linn.