Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts koos Vikerraadioga kutsub juba sel kolmapäeval, 29. aprillil, kõiki tantsuhuvilisi ühiselt tantsima! Ühistantsimisega tähistame rahvusvahelist tantsupäeva.

 
Rahvusvaheline tantsupäev tuleb sel aastal veidi teisiti, aga tantsurõõmu jagub siiski küllaga. Juhuse tahtel tantsime seekord Saaremaalt Jämaja külast 1936. aastal Herbert Tampere poolt üleskirjutatud pärimustantsu Kuo tu tetsu. Ühistantsimisest osavõtmiseks külasta meie kodulehte http://errs.ee, kust leiad tantsusammud ja muusika.
Nagu traditsiooniks saanud, ootab ERRS ka seekord tantsitud tantsust videoid. Kuidas täpsemalt, on kirjas errs.ee kodulehel.
Originaalis on tants neljale paarile, aga siinkohal juhime tähelepanu valitsuse juhistele ja inimeste fantaasiarikkusele tantsu tantsida kodutes tingimustes.
 
Tantsimiseks:

  1. 29. aprillil kell 13.05 või 18:55 häälestage raadio Vikerraadio sagedusele – sealt tuleb muusika.
  2. 2. Tantsige kodus üksi, koos perega või virtuaalselt koos sõpradega, aga kindlasti turvaliselt, suure tantsurõõmu ja naudinguga.
  3. 3. Kindlasti filmige oma tantsu ning laadige see YouTube’i.
  4. Video nimeks pange „Rahvusvaheline tantsupäev 2020 – TANTSIVA PEREKONNA/SELTSKONNA NIMI.“
  5. 4. Oma video lingi palume saata aadressile [email protected]. Parimaid tunnustatakse. Võistlusel lähevad arvesse vaid YouTube’i salvestatud videod.

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts on 1988.a loodud rahvatantsu ja -muusika harrastajate ning kollektiivide ja juhendajate ühendus, mille eesmärgiks on rahvatantsu ja rahvamuusika õpetajate ning harrastajate ühendamine ja esindamine ning valdkonna arendamine, esindades sel moel enam kui 23 000 rahvatantsija ja 2 000 rahvamuusiku huve. ERRS on koostööpartneriks Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele UNESCO kaitse all oleva laulu- ja tantsupeoprotsessi säilitamisel, arendamisel ning selle raames noorte ja üldtantsupidude ning pillipidude korraldamisel.

Lisainformatsioon:

Mari-Liis Öpik
[email protected]