ETVs alustab uus meeleolukas televiktoriin “Laulu- ja tantsumängud”

Suvise noorte laulu- ja tantsupeo ootuses toob ETV sellest reedest, 3. märtsist ekraanile uue televiktoriini “Laulu- ja tantsumängud”, kus kohtuvad võimsad koorid, säravad rahvatantsuansamblid ja parimad pillimehed.

“Oleme telemajas korraldanud laulu- ja tantsupeo,” juhatab ERR-i elamussaadete peatoimetaja Karmel Killandi sisse sel reedel alustava uue televiktoriini “Laulu- ja tantsumängud”. Suvise noortepeo ootuses kohtuvad reedeti ETV ekraanil koorid, rahvatantsuansamblid ja pillimehed, et tähistada Eesti suurpidude kestvat traditsiooni ning panna elama laulud ja tantsud, mis siinse kultuuri juurde lahutamatult kuuluvad. “Tahame laiemalt jutustada meie juurtraditsiooni võimsat lugu, mis võiks olla meie kõigi südames ja jätkuvalt meie kõigi kodudes,” lisab Karmel Killandi.

Saatejuht Margus Saare juhtimisel asuvad igal reedel mängulaudade taha tuntud eestlased, kes panevad proovile enda teadmised laulu- ja tantsupidudest, aga ka laiemalt Eesti ajaloost ja kultuurist ning kodumaistest suurkujudest. Küsimused on koostanud Tiit Naarits ja mängijate seas on nii teenekaid koorijuhte, rahvatantsu eestvedajaid kui ka näitlejaid, lauljaid ja armastatud saatejuhte. Lõbusaid lugusid jagub igasse saatesse, sest koorilaulu, rahvatantsu ja suviste suurpidudega on igaühel omad kokkupuuted.

Kokku jõuab ETV ekraanile sel kevadel kaheksa saadet. Esimeses saates on külas Tartu Akadeemiline Meeskoor ja dirigent Kuno Kerge, rahvatantsuansambel Tarvanpää Selts ja juhendaja Triinu Sikk ning Torupilli Jussi trio. Avasaates hakkavad küsimustele vastuseid otsima Ivo Linna, Franz Malmsten, Margit Kilumets, Veronika Portsmuth, Raul Talmar ja Liina Tennosaar.

“Laulu- ja tantsumängudega” liituvad eesootavatel nädalatel veel näiteks WAF koor, tütarlastekoor Ellerhein, kammerkoor Collegium Musicale, Eesti Rahvusmeeskoor, Estonia poistekoor, Lõõtsavägilased, Untsakad, tantsukollektiivid Sõprus, Kuljus, Leigarid, Sõleke jpt. Mängijate ridades teevad teiste seas kaasa Rasmus Puur, Anu Välba, Juhan Uppin, Liisi Koikson, Agne Kurrikoff-Herman, Karl-Erik Taukar, Toomas Voll, Maria Listra jpt.

“Laulu- ja tantsumängud” on ETVs alates 3. märtsist reedeti kell 20.00.

Pille-Mai Helemäe
Kommunikatsioonijuht / Head of Communication
Eesti Rahvusringhääling / Estonian Public Broadcasting
Mob: +372 56 464 565
E-mail: [email protected]