Homme saabuvad pealinna laulupeo ja rahvamuusikapeo esinejad

Homme kogunevad pealinna XIII noorte laulu- ja tantsupeole kümned tuhanded lauljad ja muusikud. Kuna tegu on noortepeoga, paluvad korraldajad kaaslinlastel viia end kurssi liikluskorralduse muudatusega ning olla kaasliiklejate suhtes tähelepanelik, kannatlik ja heasoovlik.

XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“ toob liikluskorraldusse muudatusi, eriti Tallinna kesklinnas, kus liiklus on ilma suurpeotagi sel suvel laialdaste teetööde tõttu häiritud. Homme kogunevad pealinna kümned tuhanded lauljad ja muusikud, et harjutada laupäevaseks rahvamuusikapeoks „Päriselt“ ja pühapäeval toimuvaks laulupeoks „Püha on maa“. Tantsijad saabusid Tallinnasse ühisteks proovideks juba teisipäeval.

Liikluses on kümneid tuhandeid noori ja lapsi, kes liiguvad ööbimiskohtade ja peopaiga vahel, keskkond on enamikele võõras. Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja Margus Toomla ütles, et noored on peole saamiseks tohutult harjutanud ja selleks, et peotuju hoida, tuleb üksteise suhtes olla väga mõistev ja kannatlik. „Peame arvestama sellega, et paljud peolised ei ole harjunud suurlinna liiklusega, suur osa neist viibib kodust mitu päeva eemal, mistõttu soovitame näidata üksteise suhtes üles tähelepanelikkust, kannatlikkust ja heasoovlikkust,“ ütles Toomla.

Laulu- ja tantsupeo liikluskorralduse juht Janno Pilt soovitab nii kohalikel kui ka külalistel oma teekond aegsasti läbi mõelda ja varuda kohalejõudmiseks tavapärasest märksa rohkem aega. Tasub end kurssi viia teekonnale jäävate liikluskorralduste muudatustega ning panna tähele liiklusmärke ja viitasid. „Liikluskorraldus muutub sõltuvalt päevast ja kellaajast, aga üldistatult haarab pidu piirkonna alates Kassisaba asumist kuni Maarjamäe memoriaalini ja Lasnamäel Vana-Kuuli tänavani, mistõttu tuleks varuda seal liiklemiseks lisaaega vähemalt pool kuni kolmveerand tundi,“ soovitas Pilt.

Soovitatav on kasutada ühistransporti, mis on peo ajal, reedest pühapäevani kõigile tasuta, tihendatakse ühissõidukite graafikuid ja käigus on eriliinid. Elroni rongides on Tallinna piires peo lõpuni sõit tasuta laulu- ja tantsupeo käepaela ettenäitamisel.

Kõige operatiivsemalt saab infot liikluse ümberkorralduste kohta hankida Tallinna linna kodulehelt https://www.tallinn.ee/et/laulupidu.

Parkimise ja peoaegsete ümberkorralduste kohta saab infot ka Ühisteenuste lehelt https://www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu/.

Laulu- ja tantsupeo korraldusliku info leiab kodulehelt https://2023.laulupidu.ee.

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist 2. juulini Tallinnas. Tantsupeo etendus „Sillad“ 30. juunil ja 1. juulil, rahvamuusikapidu „Päriselt“ 1. juulil. Rongkäik ja laulupidu „Püha on maa“ toimub 2. juulil. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. Rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

Lisainfo:

Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
teabejuht
tel: 5 236 239
e-post: [email protected]