Juba homme algab XIII noorte tantsupidu

Tantsupeo esimene etendus „Sillad“ toimub homme kell 19.00–21.00. Esimesel tantsupeo etendusel süüdatakse Kalevi staadionil noortepeo tuli, mis süüdati 21. juuni päikesetõusul Võrumaal, Viitina järvesaarel.

Samuti antakse esimesel etendusel üle ka Niina ja Alfred Raadiku Fondi stipendium, mis on loodud kooli rahvatantsuõpetajatele, et tunnustada nende tegevust ning tänada neid eesti tantsu populariseerimise, õpetamise ja väärtustamise eest koolis.

Hetkel on mul selline korralik ärevus, heas mõttes ootusärevus. Kõige olulisem on see, et kõik kõnnivad ringi, suunurgad ülespoole, nagu polekski eestlased. Selline õnnelik olemine on praegu küll. Aga sellegipoolest veel töö käib ja ma arvan, et oleme ettevalmistustega õigel maal.

„Hetkel on mul selline korralik ärevus, heas mõttes ootusärevus. Kõige olulisem on, et täna kõik tantsijad ja juhendajad kõnnivad ringi, suunurgad ülespoole, nagu polekski eestlased. Selline õnnelik olemine on praegu küll. Aga sellegipoolest veel töö käib ja ma arvan, et oleme ettevalmistustega õigel maal,“ kirjeldas peole eelnenud päeval emotsioone XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman.

Vahetult enne esietendust toimub reedel kell 15.00–17.00 veel ka peaproov-etendus, kuhu on on hetkel veel pileteid saadaval. Tantsupeo peaproov-etendusel on vaegnägijate jaoks korraldatud kohapealne kirjeldustõlge. Selleks on meile appi tulnud Kirjeldustõlgid OÜ. Lisaks on soovijatele saadaval taktiilsed tantsupeo joonised ja kava.

Tantsupeo teine etendus toimub laupäeval kell 15.00–17.00 ja kolmas etendus laupäeval kell 19.00–21.00.

Peonädal jätkub laupäeval kell 12.00–15.00 rahvamuusikapeo kontserdiga „Päriselt“ Tallinna Vabaduse väljakul. Pühapäeval kell 9.30 algab osalejate pidulik rongkäik Tallinna kesklinnast lauluväljakule, mis kulmineerub noorte laulupeoga „Püha on maa“ kell 14.00–21.00.

Pääsu noortepeole tagab teile akrediteering. Intervjuude soovi korral palume kontakteeruda pressiteenistusega telefonil 5355 2519 või e-posti aadressil [email protected].

Lisainfo:

Sten Weidebaum

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
teabejuht
tel: 5355 2519
e-post: [email protected]