Juubelituli tiirutab täna Lääne-Nigula vallas

Läänemaa rahvapidu „Ilmaratas” sai kümnete kooride, tantsurühmade ja orkestrite osalusel eile õhtul Haapsalus edukalt peetud. Täna jätkab XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm” tuli teekonda Martnast Kullamaale, läbides ühtekokku 220 kilomeetrit.

„Lääne-Nigula vald soovis, et tuli külastaks kõiki osavaldu – nii alustamegi tänast päeva Martna kiriku juurest, kus tuli ööbis ning lõpetame Kullamaa lipuplatsil uhke tervituskontserdiga, kust tuli õhtuhämaruses Kullamaa kirikusse taas ööbima saadetakse,” ütles Läänemaa Tule Tulemise koordinaator Marju Viitmaa.

Läänemaal pandi Tule Tulemise teekond kokku printsiibil, et ükski koht ei jääks külastamata. Vormsile küll sel korral ei jõutud, ent saarele anti tuli Haapsalu Veskiviigi sadamas siiski üle põhjusel, et kõik Vormsi tantsijad olid tulnud mandrile maakonna rahvapeole.

„Läänemaa peab tantsupidusid traditsiooniliselt iga aasta ning laulupidusid iga viie aasta tagant. Kuna sel korral oodati maakonnas juubelipeo tuld väga ja oldi igas paigas õnnelikud, et neid on meeles peetud, siis otsustasime tuld suure ühise rahvapeoga ka vastu võtta. Nii korraldatigi Haapsalu piiskopilinnuses suur rahvapidu „Ilmaratas”,” kinnitas Viitmaa.

XXVII laulupeol osaleb Läänemaalt ühtekokku 27 kollektiivi ja XX tantsupeol 21 rühma. „Eriliselt teeb rõõmu just see, et Läänemaalt osalevad juubelipeol kõik koorid, kes eelproovidesse välja tulid. Südame teeb soojaks seegi, et esimest korda on Nõvalt väljas naiskoor ja Piirsalus tegutseb jälle segakoor. Samuti on meil palju tublisid dirigente, kelle üle uhkust tunda, näiteks Ulrika Grauberg ja Eneken Viitmaa,” nimetas Läänemaa kuraator.

Tänase päeva jooksul saab tuld tulla tervitama näiteks peatuskohtadesse Linnamäel, Pürksi kultuurimaja ees, Nõva koolimaja ees, Risti kooli sisehoovis, Palivere noortekeskuse esisel platsil, Kullamaa kiriku juures ning õhtu lõpeb Kullamaa lipuplatsil toimuva tule tervituskontserdiga.