Kus oled, XIII noorte laulu- ja tantsupeo sõber ja toetaja?

Laulu- ja tantsupidude korraldamine on teatud mõttes talgulaadne tegevus. Kaasatud väga palju erinevaid osapooli, kes iga üks omal kordumatul ja asendamatul kombel peo korraldamises osalevad. Kutsume teid osa saama XIII noorte laulu- ja tantsupeo korraldamisest seda 150. aastast traditsiooni toetades. 

XIII noorte laulu- ja tantsupidu saab toetada väga erinevas mahus ning erinevat laadi partnerluse kaudu. Kõiki meie toetajaid ja partnereid ühendab see, et nad oma igapäevategevustes austavad laulu- ja tantsupeo põhiväärtusi, tegutsevad või on Eestis pärit ning sageli panustavad protsessi ka otseselt oma toodete, teenuste või tegevuste kaudu. Laulu- ja tantsupeo toetajaks ja partneriks saavad olla vaid vastutustundlikud organisatsioonid, kelle tegevus on seaduslik, läbipaistev, eetiline ja moraalne. XIII noorte laulu- ja tantsupeo kontsertidel ja etendustel ei kaubelda tubakatoodete ning alkoholiga. 

XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ toetajate ja partneritega koostöö lähtealustega on võimalik tutvuda SIIN

XIII noorte laulu- ja tantsupidu kannab ühist juhtmõtet „Püha on maa“. Püha on sõna, mida argipäevas väga tihti ei kasutata. Seda sõna hoitakse selliseks puhuks, kui tuleb rääkida millestki väga erilisest. Millestki, mis väärib meie eriti sügavat austust ja mida ei tohi rikkuda. Rahvana peetakse pühaks seda, mis ühendab ja teistest maailma rahvastest eristab – oma maad, emakeelt ning esivanematelt päritud tarkusi. Neid väärtusi pühitseme laulu- ja tantsupeol, kus muusika ja tants meid kütkestavad ning ühte seovad. Nendest väärtustest kantult on koostatud laulupeo kava ning nendest lähtub ka tantsupeo etendus pealkirjaga Sillad. 

XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“ toimub Tallinnas 30. juunist kuni 2. juulini 2023. aastal. Laulupeo peadirigent on Pärt Uusberg, tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff- Herman ja rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin