Kutse laulupeo uue dirigendipuldi ideekonkursi infotunnile

16. aprillil, kell 17:00 toimub Kultuurikatlas (Põhja pst 27a), Eesti Arhitektuurikeskuse sündmusruumides laulupeo uue dirigendipuldi ideekonkursi infotund. Dirigendipuldi võistlustingimusi tutvustavad ja küsimustele vastavad žürii liikmed dirigent Raul Talmar, Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse juhataja Aet Maatee  ja sisearhitekt ning mööblidisainer Argo Peever, kes on ühtlasi ka konkursi idee algataja.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koos Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ-ga kuulutas märtsi alguses välja avaliku ideekonkursi, mille eesmärk on leida kavand Tallinna lauluväljaku uue dirigendipuldi loomiseks. Oodatud on kõik ideekavandid, mis on innovaatilised, funktsionaalsed ja väärikad nagu tema eelkäija. Laulupeo uus dirigendipult jääb Tallinna lauluväljakule ja on avalikkusele nähtav ka laulupidude vahelisel ajal.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 29. mai ja võitjatöö valitakse välja hiljemalt käesoleva aasta juulis. Seejärel alustatakse projekteerimis- ja ehitustöödega. Kõikidest võistlusele laekunud töödest korraldatakse näitus, et inimesed saaksid tutvuda pakutud ideelahenduste ning dirigendipuldi makettidega. Uus dirigendipult valmib 2019. aastal, mil laulupidu tähistab oma 150. juubelit.

Avaliku ideekonkursi žüriisse kuuluvad Raul Talmar (Eesti Kooriühingu juhatuse esimees), Hirvo Surva (Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA nõukogu liige), Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ juhataja), Peeter Laurits (Eesti Laulu- ja Tantsupeo peakunstnik), Rasmus Puur (dirigent), Pent Talvet (disainer) ja Alvin Järving (arhitekt).

Võistlustingimused ja lisamaterjali saab alla laadida siit!
Võistlustööde esitamise tähtaeg on 29. mai 2018.
Töö tuleb tuua (kuni kella 16:00-ni) või saata posti või kulleriga aadressile: Eesti Arhitektuurikeskus, Põhja pst 27a, 10415 Tallinn.