Laulu- ja tantsupeo liikluskorralduse muudatused vajavad tänavu liiklejate erilist tähelepanu

30. juunist 2. juulini toimuva XIII noorte laulu- ja tantsupeo pidustused toovad ka tänavu peo Tallinna tänavatele alates Kassisaba asumist kuni Pirita teeni. Peonädala liikluskorralduse turvalisuse tagamiseks tuleb tänavu arvestada kindlasti nii peopiirkondade kui ka ülejäänud teetöödega seotud muudatustega Tallinna linnas.

Peo piirkondades ehk nii lauluväljaku kui Kalevi staadioni ümbruses liigeldes tasub jälgida hoolikalt nii ajutisi liiklusmärke kui ka uut liiklus- ja parkimiskorraldust. Samuti on peo ajal linnas ligi 100 neoonriietes Ühisteenuste liikluskorraldajat, kes on turvalisuse tagamisel abiks. 

“Sellegipoolest tasub peo perioodil arvestada tänavu kindlasti ka Tallinnas sel suvel aset leidvate teetöödest tulenevate ulatuslike liiklusmuudatustega ning oma teekond varem ette planeerida. Selleks tasub kindlasti külastada eelnevalt Tallinna linna kodulehte, kuhu koondatakse peo perioodiga seotud olulisim info liiklusmuudatuste kohta, või jälgida infot linnalehes Pealinn,” soovitab AS Ühisteenused projektijuht Jaan Vill nii auto kui ühistranspordi või hoopis rattaga ja jalgsi liiklejatele.

Tantsupeoga seonduvad liikluskorralduse muudatused Kalevi staadioni lähistel

Liikluskorralduse muudatused 26. juunist – 2. juulini puudutavad peamiselt Kalevi Staadioni lähistel asuval Püssirohu, Herne, Staadioni, Toonela, Võistluse ja Juhkentali tänavaid ning parkimistingimusi. Samuti kehtestatakse sõidukiirus 30 km/h Juhkentali, Staadioni, Herne, Võistluse ja Püssirohu tänavatel. Seoses tantsupeo etenduse publiku liikumisega suletakse Juhkentali tänav ajutiselt 30. juunil kell 14-22.30 ja 1. juulil kell 13-22.30.

Laulupeoga seonduvad liikluskorraldse muudatused Tallinna Lauluväljaku lähistel

Liikluskorralduse muudatused 26. juunist – 2. juulini puudutavad peamiselt Joa, Pirita, Vana-Pirita, Kuristiku, Oru tänavaid, Reidi teed ja Narva maanteed ning parkimistingimusi, samuti kehtestatakse selleks perioodiks osadel teedel sõidukiiruseks 30 km/h.

Rongkäiguga seotud liikluskorralduse muudatused 

Seoses 2. juulil toimuva rongkäigu ja selle ettevalmistustega muudetakse liikluskorraldust ja sõidukite parkimise korda juba alates 1. juuli õhtust kuni 2. juuli õhtuni rongkäigu rivistumise aladel Tõnismäel, Hariduse, Wismari, Toompea, Roosikrantsi tänavatel, Toompuiesteel ning Pärnu mnt-l. Rongkäigu läbiviimiseks muutub liikluskorraldus ka tänavatel, mis jäävad Kassisaba asumi Koidu, Luise ja Endla tänavatest linna poole, läbi Kaarli puiestee, Vabaduse väljaku ja Narva maantee kuni Lauluväljaku Mereväravani.

Ühistranspordiga seotud ümberkorraldused pidustuste ajal

Seoses muudatustega liikluskorralduses muutub ühistranspordi sõidugraafik 30. juunist – 2. juulini tihedamaks nii kesklinnast Piritale Lauluväljakule suunduvatel kui ka sealt tagasi sõitvatel linnaliinidel. Samuti on sel perioodil Tallinna ühistranspordi kasutamine kõigile tasuta. Peol osalejatel on käepaela alusel võimali tasuta sõita ka Elroni linnalähiliinidel. Infot sõiduplaanide ja marsruutide kohta saab alati kodulehelt transport.tallinn.ee. Peo ajal on käigus Kadrioru suunal liikuvad trammiliinid 1 ja 3 ning Tondi suunal ajutine trammiliin number 6. Ühtlasi on linn arvestanud peol osalevate kollektiivide harjutusväljakute trajektooridega, et tagada sinna sujuv ligipääs.

Peo lõppedes reguleeritakse liiklust koostöös politseiga vastavalt vajadusele, et tagada liiklejate turvalisus alates Narva mnt Petrooliumi tn kuni Smuuli teeni ja vastavalt olukorrale ka Pirita teel ning Reidi teel.

Täpsem info pidustustega kaasnevate suurimate liiklusmuudatuste kohta asub Tallinna linna kodulehel https://www.tallinn.ee/et/laulu-tantsupidu-liiklus, peoga seotud liiklusinfo aga Ühisteenuste kodulehel https://www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu/.

Lisainfo: 

Ühisteenused AS
[email protected]
+372 526 2227