Laulu- ja tantsupeoline – ära unusta kaasas kandmast vihmakeepi, veepudelit ja peakatet

Ilmaprognoos saabuvaks peonädalavahetuseks on heitlik – oodata on nii palavat päikest kui karastavat äikest. XIII noorte laulu- ja tantsupeo korraldustoimkond paneb kõigile peole saabujatele südamele, et peole tulles oleks iga väike ja suur peoline valmis mõlemaks. Kõigile lauljate-tantsijate-pillimeeste seljakotis peaksid sel nädalavahetusel kindlalt alati kaasas olema vihmakeep, joogipudel, peakate ning vihma puhuks ka soojemad riided. Sama soovitus on kõigile külalistele – pidu toimub lahtise taeva all, mistõttu võtke kindlasti kaasa nii vihmakeep kui joogipudel ja samuti peakate. Vihmavarjudega väljakule ei pääse.

Keskkonnaagentuuri ilmaprognooside osakonna juhataja Jüri Joonase sõnul on reedene päev
enamasti päikeseline ja kuiv ning südasuviselt palav – õhutemperatuur tõuseb 25..27 °C-ni. Pisut jahutust toob mõõdukas läänekaare tuul.

Öö vastu laupäeva (01.07) on sajuta ja mõõduka edelatuulega. Hommikul jõuab sajuvöönd, mis liigub üle orienteeruvalt ajavahemikul kell 9.00–13.00. Sadu ajuti mõõdukas, ajuti nõrgem, on ka äikesevõimalus ja sel juhul on sajuhoog tugevam. Pärastlõuna ja õhtu on enamasti sajuta. Üksik vihmahoog siiski välistatud pole, aga siis on see lühiajaline ega ole tugev. Õhutemperatuur on ennelõunal 17..19 °C, pärastlõunal 21..22 °C ja õhtul 17..19 °C.

Öö vastu pühapäeva (02.07) ja hommik on sajuta ning võrdlemisi tugeva edelatuulega. Ennelõunal on üksikute vihmahoogude võimalus. Alates pärastlõunast tuleb aga sajuks valmis olla – tänastel andmetel alates kella 14.00-st on saju võimalus kuni 75%, võimalik on äike. Õhutemperatuur on ennelõunal 18..21 °C, pärastlõunal sajuhoogudes 16..17 °C.

Jüri Joonas: „Kokkuvõtvalt on vaja laupäeval ja pühapäeval lisaks päikesekreemile ja mütsile vaja vihmaks valmis olla sobiva varustusega. Vihma ajal on temperatuur selgelt jahedam, kuid siiski suhteliselt soe. Täpsemad andmed veebilehel ilmateenistus.ee. Soovitame jälgida asukohapõhist ja mudelprognoosi, need uuenevad igapäevaselt.“

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist 2. juulini Tallinnas. Tantsupeo etendus „Sillad“ 30. juunil ja 1. juulil, rahvamuusikapidu „Päriselt“ 1. juulil. Rongkäik ja laulupidu „Püha on maa“ toimub 2. juulil. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. Rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

Lisainfo:
Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
teabejuht
tel: 5355 2519
e-post: [email protected]