Laulupeol saab publik noodist kaasa laulda

XXVII laulupeo „Minu arm“ laupäevasel avakontserdil on publikul suurepärane võimalus kasutada kaasalauldavate lugude noote. Diginoodi rakendus Scoremusic on loonud nootidele juurdepääsu läbi iPad’i ning veebirakenduse ja nii on külastajatel noodist võimalik kaasa laulda avakontserdil kõlavaid laule.

Scoremusic on Eesti idufirma, mis arendab innovaatilist nooditarkvara*, asendades pabernoodid diginootidega. Koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega on Scoremusicu keskkonnas kaasalaulmiseks jagatud noodid avakontserdi lauludele:

 • Üksi pole keegi
  Muusika: Tauno Aints (1975)
 • Puud ma laulan haljusesse lauleldusest „Uku ja Vanemuine“
  Muusika ja tekst: Karl August Hermann (1851-1909)
 • Kungla rahvaslauleldusest „Uku ja Vanemuine
  Muusika: Karl August Hermann

Noodid leiab iPadi rakendusestvõi veebist aadressil:app.scoremusic.me

Juubelilaulupeo avakontsert „Õpetajale“ algab Tallinna lauluväljakul laupäeval, 6. juulil kell 19.00.

* Mis on innovaatiline nooditarkvara ja milleks seda vaja on?

Scoremusic on asendanud pabernoodid diginootidega, tuues tänapäeva konteksti sajandeid muutumatuna kasutusel olnud ning muusikule igapäevased töövahendid.

Võrreldes pabernootidega on digitaalse noodimaterjali kasutamisel mitmed eelised:

 • noodikirjastajad ei pea trükkima ühest muusikapalast mitmeid paberkoopiaid, mida üle maailma inimestele laiali saata ning puudub vajadus harjutuskoopiate tegemise järele;
 • muusikutel on võimalik säilitada digitaalsel kujul oma pliiatsiga tehtud märkmed, mis pabernoodi rendi korral lähevad kaduma, kui noodid kirjastajale tagasi saadetakse;
 • muutub rendinootidega seotud logistika – puudub vajadus saata pabernoote tavalise postipakiga üle maailma tellijale ja pärast tagasi kirjastajale.

Täna kasutavad Scoremusic tarkvara oma igapäevatöös mitmed professionaalsed interpreedid ja kollektiivid nii Eestis kui mujal maailmas. Viimati kasutas seda Eesti Filharmoonia Kammerkoor oma turneel Austraaliasse.