Lauluväljakul on lasteala ja kergesti ligipääsetav sektor erivajadustega külalistele

Tallinna Lauluväljakul avatakse tänasest pere pisematele Balbiino lasteala, kuhu kõige väiksemate peolistega puhkama tulla. Erivajadustega külaliste jaoks on loodud mugav ja kergesti ligipääsetav sektor A7.

Balbiino turundusdirektori Anne Tääkre sõnul on lastealale oodatud lapsed koos vanematega. „Väikesed lapsed võivad laulupeol kiiresti ära väsida ja selleks, et ka neil jääks peost positiivne emotsioon, oleme teinud Onu Eskimo igludest ja kott-toolidest koosneva puhkeala,“ ütles Tääkre. Lasteala koosneb kahest konditsioneeriga iglutelgist, kuhu külma ja vihmase ilma puhul saab sooja tulla või kuumaga varju päikese eest.

Etenduse ajaks on püstitatud ka eraldi telk noortele emadele beebide imetamiseks. Balbiino lasteala asub Tallinna Lauluväljakul Mere sektoris ning on avatud terve päev. 

Laulupeol on neil erivajadustega külalistel, kes vajavad saatja olemasolu, tagatud laululava ees ja tuletorni vahetus läheduses olevas sektoris A7 istekohad. Sinna sektorisse pääsemiseks on vaja osta eelnevalt pilet ning saatja pääseb sisse tasuta. Kontsert on kohapealse viipekeeletõlgiga tõlgitud eesti viipekeelde, ning sektoris on ratastoolis külalistele ja saatjatele mugavalt ruumi peost osa saamiseks. Abis on kohapeal ka vabatahtlikud, kes peolisi vajadusel aitavad.

Laulu ja tantsupeo ligipääsetavuse toimkonnajuht Aet Urbase sõnul on A7 sektor valmis ja ootab juba külalisi. „Nii suure kultuurisündmuse puhul on väga oluline tagada, et ala oleks maksimaalselt ligipääsetav ja ka erivajadustega inimesed saaksid võrdselt teistega mugavalt pidu nautida,“ rääkis Urbas.

Lauluväljakul on Oru ja Mere väravates eraldi infopunkt erivajadustega inimestele, kus osatakse külalisi aidata ja nõustada. Infotelgist on võimalik saada lihtsas keeles laulutekstid.

Ratastooliga külastajatel soovitame kasutada Mere väravat, kuna see asub sektorile kõige lähemal.

Lauluväljaku ala plaani leiab kodulehelt https://2023.laulupidu.ee/kulastajale/lauluvaljaku-ala-plaan/.

Lisainfo:

Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
teabejuht
tel: 5 236 239
e-post: [email protected]