Müüki tuleb piiratud kogus piletid tantsupeo peaproov-etendusele

  • Tantsupeo lisapiletid aitavad leevendada tõenäolist piletinappust
  • Kõige vähem on saada pileteid tantsupeo teisele etendusele
  • Huvi laulupeo piletite vastu on väga suur ning viimasele päevale ostu jätta ei tasu

Täna kell 10 tuleb müügile piiratud koguses pileteid XIII noorte tantsupeo ”Sillad” reedesesse peaproovi. Valdavalt on peaproovi etendus mõeldud kutsetega külalistele. Kuna tantsupeo kolm põhietendust on peaaegu välja müüdud, annab peaproovi piletimüük võimaluse neile, kes muidu tantsupeo etendustele ei pääseks.

Tantsupeo peaproov-etendus toimub reedel, 30. juunil kell 15.00 – 17.00 Kalevi Keskstaadionil, vahetult enne kell 19 algavat esietendust. Väravad peaproovi pealtvaatajatele avatakse üks tund enne etenduse algust.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse teabejuhi Sten Weidebaumi sõnul on ka varasematel pidudel õnnestunud osa peaproovi piletitest vabamüüki suunata. “Tavaliselt selgubki see sarnasel perioodil, kui erinevatele organisatsioonidele jaotatud kutsete kasutusulatus paika saab. Tänaseks on meil need andmed olemas, et allesjäänud pileteid pakkuda,” selgitas Weidebaum. Pileteid leidub  mõningate sektorite madalamates ridades kuid kolm sektorit tulevad müügile ka täies ulatuses.

Peaproovi pileteid müüakse põhietenduste piletitest 50% soodsamalt. XIII noorte laulu- ja tantsupeo piletid on saadaval Piletilevis. Tantsupeo peaproov-etendusel toimub ka kirjeldustõlge nägemispuuetega inimestele.

Kolmele tantsupeo põhietendusele on alles umbes 700-800 piletit. Kõige populaarsem neist on teine etendus, mis toimub laupäeval algusega kell 15.

Weidebaumi sõnul on ka suur osa laulupeo piletitest omaniku leinud, mis viitab sellele, et ei saa välistada, et nädala lõpuks võivad need defitsiitseks muutuda. “Hetkel on juba 66% piletitest omaniku leidnud ning seetõttu ei ole võimalik välistada, et ka sellel korral laulupeo päeval piletid otsa saavad. Seega palume tõepoolest kõigil, kel on kavas laulupeole tulla, soovitud piletid juba täna endale hankida. Laulu- ja tantsupeo piletid on müügil kõigis Piletilevi kanalites,” lisas ta.

Laulupeonädala ürituste ajakava:

30.06 kell 15.00 – 17.00

Tantsupeo peaproov-etendus „Sillad“ Kalevi keskstaadionil

30.06 kell 19.00 – 21.00

Tantsupeo etendus „Sillad“ Kalevi keskstaadionil

1.07 kell 12.00 – 15.00

Rahvamuusikapeo kontsert Tallinna Vabaduse väljakul

1.07 kell 15.00 – 17.00

Tantsupeo etendus „Sillad“ Kalevi keskstaadionil

1.07 kell 19.00 – 21.00

Tantsupeo etendus „Sillad“ Kalevi keskstaadionil

2.07 kell 9.30 – 14.00

Kõigi osalejate pidulik rongkäik Tallinna kesklinnast lauluväljakule

2.07 kell 14.00 – 21.00

Laulupidu Tallinna lauluväljakul

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist 2. juulini Tallinnas. Tantsupeo etendus „Sillad“ 30. juunil ja 1. juulil, rahvamuusikapidu „Päriselt“ 1. juulil. Rongkäik ja laulupidu „Püha on maa“ toimub 2. juulil. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. Rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

Lisainfo:

Sten Weidebaum

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

teabejuht

tel: 5 236 239

e-post: [email protected]