Noorte laulu- ja tantsupidu toob linnaliikluses muudatusi

Juba homsest, 27. juunist algavad Kalevi Keskstaadionil ja harjutusväljakul tantsupeo proovid. Peonädala esimestel päevadel lisandub tänavapilti juba 8300 noort tantsijat ja võimlejat. Õige pea saabuvad ka rahvamuusikud ja lauljad ning seetõttu hakkavad Tallinna kesklinnas ja lauluväljaku piirkonnas kehtima ajutised liikluskorralduse muudatused.

„Peopaikadesse, Kalevi Keskstaadionile ja Tallinna Lauluväljakule on sel nädalal saabumas enam kui 30 000 lauljat ja tantsijat ning nädalavahetusel kümneid tuhandeid pealtvaatajat,” sõnas laulu- ja tantsupeo liikluskorralduse juht Janno Pilt. „Seetõttu piiratakse nii kesklinnas kui lauluväljaku ja Kalevi staadioni ümbruses ajutiselt peonädalal liiklust.”

Kalevi Keskstaadioni lähedale jäävatel tänavatel on liiklus ajutiselt piiratud juba alates tänasest, 26. juunist. Piirangud hõlmavad Võistluse, Staadioni, Püssirohu, Herne tänavaid ja Toonela teed. Läbipääs on tagatud vaid suletud tänavalõikude elanikele ja korraldajate erilubadega sõidukitele.

„Palume kõikidel liiklejatel kogu Tallinnas üles näidata äärmist tähelepanu, kuivõrd tantsupeo harjutusväljakud asuvad üle Tallinna, samuti ööbivad peolapsed paljudes Tallinna koolides, mis tähendab, et kogu linnas on palju lapsi, kes ei ole harjunud nii intensiivse liiklusega,” lisas Pilt.

Ka peopäevadel, reedest kuni pühapäevani on liiklus piiratud, et peole kogunevad osalejad ja pealtvaatajad saaks turvaliselt ja ohutult liigelda.

„Kutsume pealtvaatajaid üles nii laulu- kui tantsupeole saabuma ühistranspordi või kergliiklusvahendiga. Laulu- ja tantsupeo nädalavahetusel on ühistransport kõigile tasuta ning peopaikade läheduses leidub mitmeid jalgrattaparklaid,” selgitas Pilt.

Renditõukerataste parkimisvõimalused lauluväljakul ja selle läheduses on piiratud, lähimad parkimisalad on Russalka läheduses ja Orlovi lossi parkla kõrval.

Liiklusmuudatuste ja parkimisvõimaluste kohta saab täpsemalt lugeda Ühisteenuste veebilehelt https://www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu/.

Ühistranspordivõimaluste ja muu liiklusinformatsiooni kohta saab lugeda Tallinna kodulehelt https://www.tallinn.ee/et/laulu-tantsupidu-liiklus.

Lisainfo:

Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
teabejuht
tel: 5 236 239
e-post: [email protected]