Noortepidu ja Delfi kutsuvad osalema loodusfotode konkursil

XIII noorte laulu- ja tantsupidu ning Delfi kuulutasid välja loodusfotode konkursi. Fotosid saab saata kuni 20. juunini, võitjad selguvad kolm päeva hiljem, 23. juunil.

Tänavuse noorte laulu- ja tantsupeo teema on „Püha on maa“, mis tõstab tähtsaks ka loodushoiu ning kutsub märkama Eestimaa looduse ilu. Üks võimalus on vaadata seda läbi kaamerasilma ja jäädvustada nähtu ka teistele imetlemiseks. Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ning Delfi kutsuvad kõiki pildistamishuvilisi jagama oma parimaid kaadreid loodusfotode konkursil. See on taas üks võimalus saada noortepeoga seonduvatest tegevustest osa neil, kes ei laula ega tantsi, kuid sooviks siiski peole maha jätta oma jälje. Samas vanusepiirangut konkursil pole, nii et laste ja noorte kõrval on osalema oodatud ka vanemad ja vanavanemad.

Tunnustatud loodusfotograaf Sven Začek soovitab pildistamiseks varuda aega. “Mugav oleks minna välja lõunapausil ja teha paar maastikufotot, kuid paremad pildid saab hoopis päikesetõusul või loojangu ajal,” toob ta näite. Oluline on leida ka põnev pildistamisobjekt. “Hea kui selleks on elusolend, kes oma silmadega tõmbab alati tähelepanu. Kõige lihtsam on leida mõni putukas ja proovida teda fotografeerida,” julgustab piltnik fotovõistlusel osalejaid vajadusel kõrte vahele kõhuli heitma.

Konkursile saadetud foto peab olema saatja autoritöö ja pildistatud foto- või telefonikaameraga. Viimane päev foto ärasaatmiseks on 20. juuni. Auhinnaks on erinevad XIII noorte laulu- ja tantsupeo piletid, mida jagub nii parematele pildistajatele kui ka kõigi osalejate vahel väljaloosimiseks. Delfi paneb omalt poolt välja kogupaketi aastatellimuse, mida saab jagada kahe sõbraga. Auhindu on veel teisigi.

Konkursifotode üleslaadimiseks tuleb minna SIIA. Samast leiab ka fotograaf Sven Začeki väikese õppevideo, mis tasub enne kaameraga õueminekut läbi vaada.

Ootame ilusaid hetki ja põnevaid kaadreid!