Omaloomingu korjetalgute pärlid jõudsid ühte kogumikku

Ilmus koorimuusika kogumik „Mind peatada miski ei saa“. Kogumikust leiab 16 laulu 14 autorilt, kes osalesid laulu- ja tantsupeo esimestel omaloomingu korjetalgutel. Kogumikku valitud teosed laulupeo kavasse valituks ei osutunud, kuid paelusid talgutele laekunud 541 töö hulgast talgute korraldajate tähelepanu ning pälvisid üksmeelse tunnustuse. E-noodi kogumik „Mind peatada miski ei saa“ on saadaval e-noodipoes noodiriiul.ee.

Kogumiku väljaandja, Siim Selise sõnul teeb antud kogumiku eriliseks see, et mitte kunagi varem ei ole laulu- ja tantsupidude tarbeks repertuaari kogutud sellisel moel. „Kui XIII noorte laulu- ja tantsupeo kunstiline toimkond need ühistalgud välja kuulutas, ei osanud keegi arvata, kuivõrd tugevat resonantsi need tekitavad ja kuivõrd selle algatusega kaasa tullakse. Talgute korraldajatele oli rõõmsaks üllatuseks laekunud kaastööde suur hulk,“ räägib Selis ja lisab „Kui laulu- ja tantsupeo kunstilised toimkonnad otsisid teoseid, mis ennekõike sobituksid kava karakterist lähtuvalt kunstilisse tervikusse, siis materjali läbi vaadates kogunes lauale ka suur hulk sellist materjali, mida XIII noortepeo kavas paraku kasutada ei saa, kuid mis muusikaliselt kohe kõiki võlusid ja silma jäid. Ja siis sündiski mõte, et võiks sellest materjalist eraldi kogumiku välja anda.“

Selise sõnul on kogumikku valitud paladest osad on sellised, mis vabalt võivad tulevikus laulupidude kavades veel kõlada ning osad on sellised, mis ilmtingimata laululavale ei peagi pürgima, kuna kõlavad väiksema koosseisu esituses palju paremini. 

E-noodikogumikku „Mind peatada miski ei saa“ valitud palasid saab tellida nii ühekaupa kui kogumikuna. Tellimiseks tuleb veebis siseneda e-noodipoodi aadressiga noodiriiul.ee ning sealt on võimalik siis oma valik teha. Eraldi saab tellida nii täispartituuri kui ka ainult kooripartii. 
Kuna Noodiriiul on loodud selleks, et vääriline tasu jõuaks teoste loojateni, paluvad koostajad arvestada autoriõigustega ja tellida noote vastavalt lauljate arvule.

XIII noorte laulu- ja tantsupeo omaloomingu korjetalgud toimusid aprillis-mais 2020. Talgutele saadetud teoste hulgast tegid valikuid XIII noorte laulu- ja tantsupeo kunstilised toimkonnad koos heliloojate Tauno Aintsi, Tõnu Kõrvitsa ja luuletaja Doris Karevaga. XIII noorte laulu- ja tantsupeo kavasse jõudsid kokku 8 teost – laulupeole neli ja tantsupeole samuti neli pala. Koorimuusika kogumiku „Mind peatada miski ei saa“ on välja andnud veebipõhine noodipood Noodiriiul. Kogumiku koostajateks on Siim Selis ja Peeter Perens.

Lisainfo:

Siim Selis
Kogumiku „Mind peatada miski ei saa“ koostaja
Tel: 501 7730
e-post: [email protected]

Teate edastas:

Sten Weidebaum
[email protected]
tel: (+372) 5 236 239