Raplamaalased saadavad juubelipeo tule teele Vana-Vigalast

Täna õhtul lõpetab juubelilaulu- ja tantsupeo tuli oma kahepäevase teekonna Raplamaal. Tuli saadetakse teele Vana-Vigala laululaval toimuva suure külakontserdiga. Homme alustab tuli kolme päeva pikkust teekonda Pärnumaal.

Vana-Vigala märgib Eesti muusikahariduses olulist kohta. Alates 1983. aastast on Eesti Kooriühing korraldanud koorijuhtidele ja muusikaõpetajatele igasuviseid seminarlaagreid Vana-Vigalas. Tänini on kooriühingu suvelaager Eesti suurim koorijuhtide ja muusikaõpetajate koolitusprojekt, millest võtab osa suur hulk eesti muusikahariduse edendajaid.

Raplamaal tule teekonna eest vastutav Triinu Ülemaante ütles, et lisaks koorijuhtide seminarile märgib Vana-Vigala kohalike jaoks ka pikkade traditsioonidega pärimuse ja folkloori sünnipaika, mida peetakse oluliseks ning mida hoiab elus kohalik folklooriselts. Vana-Vigala hariduselu edendamisel täidab olulist rolli ka Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool, kuhu tuli oma teekonnal lõpuks jõuab.

Vana-Vigalas kannab juubelipeo tuld sealt pärit XXVII laulupeo mudilaskooride liigidirigent Jaanika Kuusik, kes viib tule oma kodukohast paadiga kohalikule laululavale, kus koorid seda hoiavad ja üksteisele käest kätte edasi annavad. Tule liikumisega läbi Vana-Vigala avaldatakse austust kõigile koori- ja muusikaelu edendajatele ja haridusele.

Tuli jääb ööbima Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskooli sepakotta, et avaldada austust sealsele pikkade traditsioonidega sepaõppele. „Kohalikud sepad viivad tule sepakoldele magama ning seda on läbi akende näha ka kõigile majast möödujatele,” rääkis Ülemaante.

Homme hommikul kell 9.30 annab Raplamaa laulu- ja tantsupeo tule üle Pärnumaale, kus see veedab kolm päeva.

Fotosid Raplamaal tule teekonna sündmustest leiab kasutamiseks siit: https://bit.ly/2WUgL5h