Tallinna linnaruumis avati suurejooneliselt laulupeole pühendatud kunstinäitus “Kõlapilt”

Pühapäeval, 18. juunil avati Estonia Rahvusooperi taga Uue turu platsil koolinoorte laulupeo teemaline näitus “Kõlapilt”.

Laulupeole pühendatud näituse projektist võttis osa 70 kooli üle terve Eesti ning esindatud on 168 õpilase tööd. Näituse temaatika on ajendatud laulupeo repertuaarist, mida 2023 aasta laulupeol esitatakse. Projekti ühe eestvedaja Liia Jungi sõnul kasutati teoste loomisel kuue erineva, see tähendab mudilas-, laste-, poiste-, neidude-, noormeeste- ja segakooride laulikuid ja lisab, et korraldajate sooviks oli, et lapsed eelkõige neid laule, mida just nende vanusegrupp on pidustustel rahvale ette kandmas.

“Laulude kaunile kõlale ja sõnadele lisandus pilt, mis visualiseerib iga loo sõnumit, “ toob Jung välja. “Loodame, et need teosed panevad möödujad peatuma ja nende sõnumite üle mõtlema”. Ta lisab, et noorte kunstnike hulgas on ka palju neid õpilasi, kes ka ise laulukaare all üles astuvad.

“Kõlapildi” kaaskorraldajate Margit Miku ja Ilmi Paist-Lauri sõnul lähtuti näituse loomisel ka rohelise mõtteviisi põhimõtetest. Õpilaste tööd on on trükitud puitvineertahvlitele, mis on taaskasutusele võetud tootmisjäägid. Vineeraluseid on võimalik koolidel hiljem taaskasutada kas näituse pinnana või molbertite aluslaudadena.

Näitus jääb Kaarli puiesteele, teater Estonia taha Pätsu skulptuuri juurde ja Uue Turu platsile ning Tammsaare parki üles 3. juunini 2023.