Täna hommikul alustasid tuhanded tantsijad Kalevi staadionil XIII noorte tantsupeo proovidega

Ettevalmistused homme etenduvaks tantsupeoks kulgevad aina hoogsamalt. Täna hommikul jõudsid kõik 8300 tantsijat Kalevi staadionile, et seal ühiselt tantse harjutada ja jooniseid paika seada. Proove saadab elav muusika.

Tantsuväljaku korraldusjuhi Theo Kehlmanni sõnul oli väljak tantsijate tulekuks juba valmis, ning tuhandete tantsijate proovid on seni kulgenud sujuvalt. „Kõik on end seal juba mugavalt sisse seadnud ja staadionist on saanud täiuslik tantsuhäll,“ ütles ta.

Lavastuslikus mõttes on tantsupeo toimetaja Vaike Rajaste sõnul täna see päev, mil etendus tervikuks saab. „Kuigi kõik liigid on juba Kalevi staadionil proove saanud teha, sest paratamatult on harjutusväljakute olud teised, hakkame täna kõikide liikidega etendust tervikuks õmblema. Paika pannakse proloog, finaal ja tehakse valmis ühisnumbrid.“

Ka enamik jooniseid, mille lihvimist täna alustatakse, on juba proovides paika saadud. „Sel aastal teeb etenduse eriliseks staadionile paigutatud ekraan, mis näitab väljakut kõrgemalt filmituna. Kui varasemalt said tantsijad jooniseid alles hilisematelt droonifotodelt näha, siis nüüd on nad joonistega juba kursis. See on noortele tore teadmine,“ lisas Rajaste.

Eile õhtul alustasid Kalevi staadionil ka muusikud, ning tänastes proovides kõlab juba elav muusika. Tantsijaid saadavad Matis Leima ansambel, indie-pärimusbänd Duo Ruut ning solistid Mari Kalkun, Anu Taul ja Mari Jürjens. Veel astuvad üles bändid Supernova ja RÜÜT.

Tantsupeo etendused „Sillad“ toimuvad Kalevi staadionil 30. juunil ja 1. juulil, ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman.

Fotod: https://2023.laulupidu.ee/galeriid/tantsustaadion-27-06-2023/

Lisainfo:
Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
teabejuht
tel: 5 236 239
e-post: [email protected]