Täna toimub rahvamuusikapidu

Täna, 1. juulil algusega kell 12.00 vallutavad Vabaduse väljaku rahvamuusikud. Algab nende kontsert pealkirjaga „Päriselt“. Kokku osaleb rahvamuusikapeol 83 kollektiivi 834 pillimängijaga, kes jagunevad kuueks pilliliigiks ning lisaks koguneb lavale peo lõpul hiiglaslik koondorkester.

Rahvamuusikapeol saab kuulda kandleid, torupille, viiuleid, lõõtspille, akordioneid ja näppepille. Koondorkestri esinemiseks tulevad lavale 330 rahvamuusikut – nii suurt rahvapärase koosmängu koosseisu ei ole Eestis korraldajate sõnul varem nähtud.

Rahvamuusikapeo „Päriselt“ üldjuht on Juhan Uppin. Uppin on peo lähteideed kirjeldanud järgmiselt: „Minu lähteideeks või -nimetajaks on sõna „päriselt“ ja selle sügavam tähendusväli. Kitsamalt viitab „päriselt“ rahvamuusikapeo kesksele väärtusele – pärimusmuusikale – sidudes kokku traditsiooni ja tänapäeva noore, kes on muusikas leidnud omale olemise mõtte, ühtekuuluvustunde ja keele.“

Lisaks üldjuhile Uppinile aitavad rahvamuusikapeo toimumisele kaasa rahvamuusikapeo korraldaja Martin Medar ja liigijuhid.

Rahvamuusikapeo liigijuhid:

Kandled – Kadri Lepasson, assistent Pille Karras
Torupillid – Katariin Raska, assistent Merike Paberits
Viiulid – Kristi Alas
Lõõtspillid – Juhan Uppin
Akordionid – Kristel Laas, assistent Cathlen Haugas
Näppepillid – Tanel Sakrits
Koondorkester – Krista Sildoja, assistent Ott Kaasik

Rahvamuusikapidu on kõigile tasuta.

Lisainfo:

XIII noorte laulu- ja tantsupeo pressiteenistus
e-post: [email protected]
telefon: 5355 2519