Tänasest algavad XIII noorte tantsupeo „Sillad“ etendused

Tänasega saavad tantsupeo koondproovid läbi ja kätte on jõudnud kauaoodatud päev – üle mitme aasta etendub noorte tantsupidu. Kell 15.00 algab XIII noorte tantsupeo Kalevi staadionil toimuv peaproov-etendus. Kokku toob „Sillad“ lavale pea 8500 tantsijat.

Eilsest alates on tantsijad tantsuplatsil kõvasti tööd teinud, et saada paika etenduse proloog, joonised, ühisosad ja finaal, mis kõik tantsijad korraga lavale toob. Liigijuhtide visioon, tantsijate pühendumus ja kõigi korraldusmeeskonna liikmete tubli töö jõuab lõpuks lavale ja saab rahvale nähtavaks.

Tänane päev algas lipu heiskamisega Pika Hermanni torni. Pidulikul tseremoonial osalesid ka peo kunstilise toimkonna liikmed Pärt Uusberg, Agne Kurrikoff-Herman ning Juhan Uppin. „See hetk, mis lipuheiskamise näol sündis, oli väga tähenduslik. Järgmine tähenduslik hetk, mille nimel süda tõeliselt põksub, on see, kui meie peotuli saabub väljakule koos nendega, kes on seda pidu teinud, hoidnud ja tänasesse toonud,“ sõnas XIII noorte tantsupeo „Sillad“ pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman.

Eilse kuuma ilma tõttu on enne õhtust pidu tänastes koondproovide graafikus toimunud muudatused. „Seoses eilsega jätsime ära ühe proovi. Kuna täna tõotab sama kuum ilm tulla, analüüsisime eile õhtul vastu võetud otsust väga põhjalikult. Iseenesest on etendus valmis ning peaproovis saame veel vajadusel pause ja parandusi teha. Laste tervis on siiski kõige tähtsam,“ lisas Kurrikoff-Herman.

Kui tantsupeo esimesele kahele etendusele on veel mõned piletid saada, siis kolmas etendus on juba välja müüdud. Pileteid saab soetada Piletilevist ja laulu- ja tantsupeo kodulehelt https://2023.laulupidu.ee/osta-pilet/.

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist 2. juulini Tallinnas. Tantsupeo etendus „Sillad“ 30. juunil ja 1. juulil, rahvamuusikapidu „Päriselt“ 1. juulil. Rongkäik ja laulupidu „Püha on maa“ toimub 2. juulil. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. Rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

Lisainfo:

XIII noorte laulu- ja tantsupeo pressiteenistus
e-post: [email protected]
telefon: 5355 2519