Tantsupidu toob kokku erilise koosluse muusikuid

NB! Välkpakkumine: Meil on ajakirjanikele piiratud koguses numbrilise istekohaga pileteid tantsupeo peaproovi, mis algab reedel kell 15.00. Hea sektor, kõrged read. Soovi korral võtke ühendust pressiteenistusega. Piletitele tuleb järele tulla pressiteenistuse staapi Paadi 5.

  • Kalevi staadionil saadab tantsijaid Matis Leima ansambel
  • Lisaks saadab tantsijaid ka indie trad bänd Duo Ruut
  • Veel astuvad üles bändid Supernova ja RÜÜT ning solistid Mari Kalkun, Anu Taul ja Mari Jürjens

XIII noorte tantsupeo „Sillad“ elava muusika ansambel alustab proove Kalevi staadionil. Sellel tantsupeol saadab Kalevi staadionil tantsijaid Matis Leima ansambel. Lisaks kuuleb laule uues seades nii erinevate solistide kui bändide esituses.

III noorte tantsupeo muusikajuhi Matis Leima sõnul hakkavad muusikud peopaika kogunema kolmapäeva õhtul, 28. juunil. „Heliproovi hakkame tegema kell 19.00. See on viimane proov enne tantsijatega koos mängimist,“ ütles ta. Lisaks rääkis Leima, et proov on oluline eelkõige selleks, et kohaneda uue keskkonnaga.

Muusikajuht rääkis, et suuremad ettevalmistused tantsupeoks on juba tehtud. „Möödunud nädala alguses toimus bändilaager, kus harjutasime terve pundiga lood läbi. Lisaks toimusid ka esimesed heliproovid, et peo ajal kõik hästi sujuks,“ ütles ta. Muusikajuht lisas, et bändilaagris saadi esimest korda kokku ka teiste solistide ja bändidega. „Meil tekkis omavahel selline mõnus sünergia ja kambavaim. Bändilaagris proovi tegemine ja koos olemine ning naljade tegemine tekitas juba enne tantsupidu tugeva peomeeleolu,“ rääkis Leima.

Matis Leima rääkis, et tantsupeo muusikaline pool on väga mitmekesine. „Lisaks meie bändi tuumikule esitavad lugusid veel erinevad solistid ja bändid ning korra astub laval üles ka mudilaskoor,“ ütles Leima. Ta lisas, et sellel noortepeol kõlab palju uut muusikat, sest mõned seaded on loodud spetsiaalselt XIII noorte tantsupeoks „Sillad“. „Olen ka ise seadnud kaks lugu, mida kanname ette sellel tantsupeol,“ rääkis Leima.

Tantsupeol saadab tantsijaid ka indie trad bänd Duo Ruut. Bändi üks solist Katariina Kivi ütles, et XIII noorte tantsupidu on oodatud väga kaua. „Meil on äärmiselt hea meel saada osa nii suurest ja südamelähedasest sündmusest ning seda täiesti uues rollis. Oleme väiksest peale laulnud laulupidudel, kuid seekord saame esmakordselt olla seotud ka tantsupeoga, kus me küll siiski taas laulame.“ rääkis Kivi.

Bändi teine solist Ann-Lisett Rebane rääkis, et tantsupeo ettevalmistused algasid juba mitu aastat tagasi. Ta lisas, et kõige tähtsamad proovid leiavad aset käesoleval nädalal, kui mängitakse esimest korda noorte tantsijate saateks. „Seekordsel tantsupeol mängime oma lugu „Kost laaluq saaduq“, kuid lisaks meile kuuleb tantsude saateks veel hulgaliselt lahedat eesti muusikat,“ ütles Rebane.

Lisaks Matis Leima ansambli ja Duo Ruudule mängivad tantsijatele saateks elavat muusikat bändid Supernova ja RÜÜT ning solistid Mari Kalkun, Anu Taul ja Mari Jürjens.

Lisainfo:

Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
teabejuht
tel: 5 236 239
e-post: [email protected]