Toimub UNESCO Balti ühiskonverents laulu- ja tantsupeo traditsiooni jätkusuutlikkusest

Leedu Rahvakultuuri Keskus kutsub koos Eesti ja Läti laulu- ja tantsupeo korraldajatega kõiki huvilisi osalema konverentsil pealkirjaga “Laulu- ja tantsupeo traditsiooni jätkusuutlikus: UNESCO tunnustusest tulevikku”. Konverents toimub 25.–26. novembril 2021 Zoomis.

Kahepäevasel konverentsil tutvustavad kõik kolm Balti riiki laulu- ja tantsupeo liikumise olukorda kultuuri ja hariduse vallas. Samuti räägitakse erinevatest sammudest maailmas unikaalse nähtuse kaitsmiseks, mis on tehtud seoses laulu- ja tantsupeo traditsiooni UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja kandmisega.

Esinejad Eestist, Lätist ja Leedust annavad ülevaate laulu- ja tantsupeo liikumise hetkeseisust ja pandeemia mõjust laulu- ja tantsupidude traditsioonile. Samuti tehakse juttu viimaste pidude käigus omandatud kogemustest ning edasistest plaanidest. Arutletakse traditsiooni tuleviku tagamiseks vajalikust vundamendi loomisest – spetsialistide ettevalmistamisest, koolitusest, traditsiooni piirkondlikust elujõulisusest, riikliku toetuse mudelitest ja rahastamisest.

Konverentsil saate osaleda siin: songcelebration.zoomtv.lt 

Täpsema kava (inglise keeles) leiate SIIT (klõpsa lingile!)

NB! Konverentsil on tagatud sünkroontõlge eesti keelde.