Helisev kõrberännak XIII noorte laulu- ja tantsupeo poole

Raugematuna näiva koroonaaja virvarris on koori- ja tantsukollektiivid juba aegsasti teinud tutvust eesootava laulu- ja tantsupeo repertuaaridega. Tavalisest pikem paus on kollektiividele jätnud võimaluse harjutada laule-tantse veelgi põhjalikumalt, sest vajalikud õppematerjalid jõudsid osalejateni juba eelmise kooliaasta kevadel.

Ajakirja ”Muusika” juulikuises numbris jagasid oma mõtteid esmakohtumisest repertuaariga ning samuti oma igapäevatööst kollektiividega dirigent Ilona Muhel (töötab Püha Johannese koolis ja lastekooriga Ellerhein), Põhja-Pärnumaa ja Tori valla rahvatantsuõpetaja Tiina Saar ning Tartus folklooriklubis Maatasa töötav rahvamuusikakollektiivi juhendaja Helin Pihlap.

Artiklis toob dirigent Ilona Muhel esile, et laulikute varasem saabumine on koolikooridele suureks abiks, sest repertuaari edukas omandamine on alati suur väljakutse. Rahvatantsuõpetaja Tiina Saar nendib samuti, et tuleva tantsupeo repertuaar pole küll kergete killast, kuid aitab alati see, kui lastele tantsu olemust selgitatada. Samas rahvamuusikakollektiivi juhataja Helin Pihlapi sõnul läheb repertuaariga põhitöö lahti nüüd sügisel, sest siis on ka valmis rahvamuusikapeoks loodud seaded.

Kuidas suhtestuvad lapsed XIII noortepeo väärtussõnumiga “Püha on maa”, milliseid mõtteid ja seoseid tekitab noortes tantsijates etenduse pealkiri “Sillad” ning millised on suurimad väljakutsed rahvamuusikutele peoks valmistumisel, saate lugeda artiklist pealkirjaga “Helisev kõrberännak XIII noorte laulu- ja tantsupeo poole”.

Artikli leiate siit: https://www.ajakirimuusika.ee/single-post/helisev-kõrberännak-xiii-noorte-laulu-ja-tantsupeo-poole