Rahvatantsijate pöördumine

Head tantsupeo hooaja algust soovivad pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman ja tantsutoimetaja Vaike Rajaste.

XIII noorte tantsupeo „Sillad” teekond on jõudnud peoeelsesse sügisesse ja toob endaga kaasa magusalt äreva hooaja alguse.

Pisut teistmoodi minemine on andnud meile võimaluse kohtuda seekord teie kõigiga vahetult enne seda, kui töö tantsusaalides käima on läinud. Tantsupeo teine seminar, mis toimus suvises Viimsis, õpetas peo repertuaari ning andis lisaks ka teadmisi ja kogemusi, et taas pärast suvepuhkust alustada.

Usun, et enda täiendamine ning teiste tantsujuhtidega kogemuste ja rõõmude-murede jagamine andsid jõudu hoida vaimu, et saalis tantsijate ette astuda, neid innustada ja tantsu juurde tuua. Saime sealt tugeva ühise minemise tunde ja energia, et peo poole liikuda.

Peoeelne aasta toob endaga kaasa palju suuri ja väikeseid väljakutseid, mille krooniks saab pidu ise.

Loodan, et rühmad on usinasti täitumas ja tantsud pakuvad rõõmu nende õppimisel. Usun, et mentorseminarid, millest üks on sel korral ootamas meid pisut teises vormis, saavad olema toeks tantsude omandamisel ja annavad kindlustunnet eelproovides kohtumisteks.

Tantsupeole eelnev hooaeg on alati täis teistsugust tunnet ning särinat. Nõnda on see ka sellel korral, kui valmistume looma sillakaari meie tantsumurule. Soovin väga, et see särin tantsuõpetajate endi sees ei kaoks, sest sellest ammutavad jõudu, inspiratsiooni ja tahet meie tantsijad.

Sündigu sildade peo kõige suurem sillakaar tantsusaalides, kus ta ulatub meist, õpetajatest, läbi eesti tantsu laste ja noorteni.

Soovin südamest, et päralejõudmise ootuses ei unustaks me nautida teekonda, mille jälg on sama suur kui pidu ise.

Üle sillakaarte teieni kõigini

pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman ja XIII noorte tantsupeo „Sillad” kunstiline toimkond


Tantsupeo toimetaja Vaike Rajaste on pannud kokku olulised infokillud, mida algaval hooajal meeles pidada ja silme ees hoida:

  • Septembris saavad peole registreerida Tallinna ja Harjumaa 1.–2. klassi rühmad;
  • 4. detsembril toimub igale rühmaliigile mentorseminar Zoomis;
  • Tantsupeo I eelproovid tantsurühmadele on jaanuaris–veebruaris 2023. Täpne eelproovide ajagraafik saab paika pärast 15. oktoobrit ja infot eelproovide kellaaegade kohta jagame maakondade kuraatorite kaudu;
  • Mentorseminar kõikidele õpetajatele on pärast I tantsurühmade eelproovi 11.–12. veebruaril 2023 Tallinnas ja Tartus;
  • Tantsurühmade II ja võimlejate eelproov toimuvad märtsis 2023;
  • Kui kollektiivil on vaja vahetada rühma liiki, siis palun andke sellest teada meiliaadressile [email protected];
  • Kui tantsu- ja võimlemisõpetajatel on veel soovi tellida õppematerjale, siis seda saab teha ELT SA elektroonilises registris.

Jõudu kõikidele õpetajatele ja rühmadele!

Tantsutoimetaja Vaike Rajaste