Minu Unistuste Päev ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus korraldavad Downi sündroomiga lastele päris oma peo

Heategevusfond Minu Unistuste Päev ning Laulu- ja Tantsupeo sihtasutus korraldavad 1. juunil ehk Lastekaitsepäeval Tallinna Lauluväljakul Downi sündroomiga lastele päris oma peo, kus saab laulda ja tantsida, dirigeerimisoskust proovile panna ja koos lõbusasti aega veeta.

“Oleme väga tänulikud, et Noorte Laulu- ja Tantsupeo valguses saame rääkida unistamisest ning unistuste täitumisest. Paljud lapsed üle Eesti on unistanud sellest hetkest, et laulda suure laulukaare all või näidata oma tantsuoskusi. Erivajadustega laste ja noorte jaoks, selliseid võimalusi napib, kuid nad soovivad olla rohkem kaasatud, olla integreeritud ühiskonda. Meil on hea meel, et koostöös Noorte Tantsu- ja Laulupeo korraldajatega on meil võimalus pakkuda ehedat elamust ka fondi sihtrühma lastele,” ütleb Minu Unistuste Päeva tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi.

Minu Unistuste Päev korraldab  aastas mitmeid suuri perepäevi, kus sarnase kogemusega lapsed ja nende vanemad saavad toetavas keskkonnas üheskoos lustida. “Perepäevad on suurepärane võimalus pakkuda erilisi hetki ja elamusi võimalikult paljudele fondi sihtrühma lastele. Need on sündmused, mida lapsed ja nende vanemad alati väga ootavad.

Oleme ka varasemalt korraldanud tantsu- ja lauluteemalisi üritusi, kuid see, et saame seda koos Noorte Tantsu- ja Laulupeo meeskonnaga teha, on ainulaadne,” ütleb fondi tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi.

Laulu- ja Tantsupeo sihtasutus on Downi sündroomiga lastele 1. juuniks kokku pannud erakordse kava. Väiksele ekskursioonile külastuskeskuses ja laulukaare all järgneb ETV Mudilaskoori kontsert, Niina Esko tutvustab lastele dirigeerimise kunsti, rahvamuusikud Lilian Kapp ja Marika Moksi oma meeskonnaga mängivad rahvamuusikat, vaadatakse pille ning proovitakse ka rütmipillidega mängimist. Rahvuslikke tantse õpetavad Kristiina Siigi juhendamisel tantsuansambli Leesikad tantsijad.

XIII noorte laulu- ja tantsupidu “Püha on maa” toimub 30. juunist 2. juulini Tallinnas. Laulupeol teeb teavitustööd ka Minu Unistuste Päeva meeskond.