Rohesaadik küsib, koordinaator vastab

“Näib, et pidu tuleb suur ja vägev! Oleme eeskujuks kogu maailmale tõestades, et suurüritust saab läbi viia keskkonnasõbralikult,” ütles rohesaadikute koordinaator Krista  Kupits, kes vastas rohesaadikute mõndadele levinumatele küsimustele. Lisaks uurisime Kupitsalt, kuidas rohesaadikute koolitamine välja näeb ja millised väljakutsed ees ootavad.

Koordinaatori vastused rohesaadikute küsimustele:

1. Kas rohesaadik peab terve päev üritusel kohal olema?

Ei pea. Rohesaadikute koordinaator jagab aegsasti välja graafikud, et kõik saaksid oma aega planeerida.

2. Kas saan sõbraga koos peol olla?

Jah, registreerudes saad oma sõbra nime kirja panna ja rohesaadikute juht paneb teid omavahel lähestikku samal ajal tööle.

3. Kas pean midagi kaasa võtma?

Kindlasti tuleb jälgida ilmateadet ja riietuda vastavalt. Vihmakeep on pidulise hea abiline! Soovitan võtta kaasa ka veepudeli ja miks mitte ka väikese snäki, et oleks mõnusam olla. Kõigile rohesaadikutele pakume ka lõunasööki. 

4. Kuidas ma tean, mis ma tegema pean?

Rohesaadikutele on loodud Facebooki grupp, kus on oleval juhisvideod ja kust leiab oma küsimustele vastuseid.

Maikuu keskpaigaks oli rohasaadikuid kokku umbes 20.  Kas ja kui palju on vahepeal sooviavaldajaid juurde tulnud?

Vabatahtlikuid on kokku üle 100, küll aga rohesaadikuid ei ole kahjuks palju juurde tulnud. Vajame neid väga, iga abiline on kulla hinnaga! Seega, tule rohesaadikuks ja täida sooviavaldusankeet lehel https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfxZhMEVRKyZhkwiSD9Mf7zHPBqMG-EpLA1tFP_NU5vlR_RNA/viewform.
Kuidas rohesaadikute koolitamine välja näeb?

Koolitamine on väga lihtne! Rohesaadik saab endale sobival ajal Facebooki kinnisest grupist vaadata juhistega videoid ning lugeda juhisfaili. Enne pidu saavad kõik vabatahtlikud kui ka teised vabatahtlikud Tallinnas kokku, et üksteisega tuttavaks saada ja viimased detailid selgeks rääkida. Peo ajal on muidugi abiks teised saadikud ja rohesaadikute juht, kes käib peo ajal kõikide saadikute juurest aeg ajalt läbi ning aitab vajadusel. Lisaks saame ühises grupivestluses lahendada tekkivaid probleeme.

Millised on suurimad eesootavad väljakutsed?

Oluline on olla õigel ajal oma kohas, et ei tekiks mehitamata jäätmepunkte. Kuna tahame, et kõik saadikud saaksid osa ka peost ja melust, siis on kõige keerulisem tehniliselt välja mõelda see, kus kohas ja mis ajal milline saadik on.

– Lisl Harriet Mikko