Selgunud on XIII noorte laulu- ja tantsupeol osalejate nimekirjad! 

Kauaoodatud noorte laulu- ja tantsupeoni on jäänud vaid üks kuu. Eelproovides veedetud päevad, pikad tantsutrennid ning pilli- ja kooritunnid on kandnud vilja, ja nüüdseks on kõik laulu- ja tantsupeol osalevad kollektiivid teada. Suur töö on tehtud, kuid kõige kiirem ja meeleolukam aeg alles algab! Juhtuma hakkab palju – Tallinn täitub taaskord tuhandete lauljate, tantsijate ja pillimängijatega, kes kõik ühtsel eesmärgil oma sammud kas lauluväljakule, Vabaduse väljakule või Kalevi staadionile seavad. 

Kuna päris paljud peol osalejad löövad kaasa mitmes kollektiivis, ei ole osalejate koguarvu täna veel võimalik öelda, kuid praegu saab öelda, et laulupeole on tulemas ligi 25 000 esinejat, kuhu kuulub üle 22 600 koorilaulja ja pea 2300 sümfoonia- ja puhkpilliorkestri muusikut. Tantsupeol osaleb laulu- ja tantsupeo sihtasutuse juhataja Margus Toomla sõnul 559 kollektiivi, kuhu kuulub 8342 tantsijat ja võimlejat, ning rahvamuusika peol osaleb 83 kollektiivi, kus mängib üle 800 pillimängija.

‘’Korralduslikus mõttes oleme me neid numbreid terve kevade oodanud,’’ sõnas Margus Toomla, ning lisas, et nüüd selgub lisaks tantsijate ja muusikute arvule lõplikult ka saatjate arv, kes korralduslikus mõttes lähevad niisamuti osalejate alla.  ‘Kui osalejad täpselt teada, saame hakata majutust pakkuvaid koolimaju ette valmistama ning teha viimased rongkäiguga seonduvad planeerimised. Niisamuti ootavad seda infot ka koolikokad ja väljaku toitlustajad, kes samuti saavad täpsemaid plaane tegema asuda.’’

Kuna meid on kokku nii toredalt palju, on oluline lisaks laulusõnadele ja tantsusammudele  silmas pidada ka muud olulist organisatoorset infot. ‘’Peo nädalal saabub Tallinnasse väga palju inimesi, ning õiges ja ühises teadmises liikumine on väga oluline.’’ sõnas muusikatoimetaja Kersti Seitam, kes ühes tantsutoimetaja Vaike Rajastega hetkel osaleja meelespead koostab. 

Lähinädalatel on nii kollektiivide postkastidesse kui kodulehele oodata palju hädavajalikku korralduslikku infot, mida kõik osalejad võiksid jälgida, et omada ülevaadet näiteks proovide aegadest, kohtadest või ka liiklust puudutavatest küsimustest. ‘’Kodulehel on täna olemas olemas koondproovide ajad ning oleks väga hea, kui kõik teaksid millal nende proovid toimuvad, et siis õigel ajal õiges kohas olla,’’ tõi muusikatoimetaja näite. Kogu info edastatakse ka kollektiivide juhendajatele, niisamuti liigub informatsioon ka meie sotsiaalmeedia kanalites. 

Küsimuste korral  julgustavad Seitam, Rajaste ja Toomla kõiki osalejaid oma kollektiivi juhendaja või oma linna/maakonna kuraatori poole pöörduma. ‘’Ma arvan, et hästi olulised lülid on just maakondlikud kuraatorid, kes on meie korralduslik käepikendus korraldusmeeskonna ja osalejate vahel,’’ rõhutas Kersti Seitam

Vajaliku informatsiooniga kursis olemiseks hoia pilk peal meie kodulehel (2023.laulupidu.ee), loe uudiskirja ning hakka meid jälgima sotsiaalmeediakanalites. Küsimuste korral pöördu julgelt kuraatori või kollektiivi juhendaja poole.

Kuna liiklusolud on Tallinnas sel suvel rohkete teetööde tõttu erakordselt keerulised, siis jälgi kindlasti ka liiklusinfot ning planeeri oma teekondi peo nädalal eriti hoolikalt! Igaüks saab anda oma panuse peo edukasse kulgemisse. Niimoodi, teistega arvestades, on ühiselt laulmine, tantsimine ja pillimäng veelgi tähenduslikum ja erilisem! 

– Annabel Parts