SOS Lasteküla Eesti Ühing tuleb oma inimeste ja telgiga XIII noorte laulu- ja tantsupeole, et tutvustada noortele SOVA chatti

Mis on SOVA? SOVA chat on noortele mõeldud vestlusplatvorm, kus 6-17-aastased lapsed saavad turvaliselt, anonüümselt ja konfidentsiaalselt arutada raskete teemade ja küsimuste üle. Vahel piisab ainult ühest arutelust, et leida olukorrale lahendus. Hädaolukorras aitame lapsi koos hädaabiteenistuse või politseiga. Chatis vastavad laste küsimustele vabatahtlikud ja professionaalsed nõustajad üle Eesti.

Kuna SOS Lasteküla keskendub oma tegevuses lastele, on noorte laulu- ja tantsupidu ideaalne koht tutvustamaks noortele alles 2022. aastal avatud SOVA chatti, kus nad saavad tasuta abi. SOVA chat on avatud igapäevaselt kell 14.00–22.00.

Kahjuks on Eesti lastel enesetappude edetabelis kõrge positsioon. See oli ühiskonnas toimuv, mis ajendas SOS Lasteküla kiirelt tegutsema. Nägime, et on vajadus avada chat kõigile Eestimaa lastele, et ükski laps ei peaks oma murega üksi jääma. Iga laps kuulub perekonda ja meie eesmärk on, et laps saaks kasvada armastuse, austuse ja turvatunde keskkonnas.

Esimese aastaga jõudis chatt 1933 lapse ja nooreni. Pöördujaid on erinevas vanuses, kuid kõige enam on neid vahemikus 13–15 aastat. Oleme sügavalt mures meie laste ja noorte pärast, kes praegusel raskel ajal on jõudnud olukorda, kus nad ei tea, kuidas edasi minna. Iga päevaga tundub olevat üha rohkem neid, kes tunnevad end lootusetus olukorras. Meie kohus on teha kõik selleks, et ükski laps ei tunneks end täna ega homme üksi.

Rohkem infot leiab www.sova.ee.