Lastekaitse päeval toimus ühes Minu Unistuste Päeva ja Downi Sündroomi Ühinguga perepäev! 

Koostöös heategevusfondi Minu Unistuste Päev ja Downi Sündroomi Ühinguga, toimus 1. juunil  Tallinna Lauluväljaku külastuskeskuses Downi sündroomiga laste peredele mõeldud päris esimene oma pidu, kus sai laulda, tantsida, pilli mängida, dirigeerimise oskust proovile panna ja koos lõbusasti aega veeta. 

Minu Unistuste Päeva vabatahtlik Teele Kants rääkis, et perepäev algas suure elevusega, sest oli võimalus valida endale ilus pärg, kaabu või müts ja seada ennast peoks valmis. ‘’Kohe kui pered olid kohal ning esimesed aksessuaarid välja valitud, tegime oma väikese rongkäigu laulukaare alla, kus Tallinna Lauluväljaku müügi- ja turundusjuht Signe rääkis põnevaid fakte laulukaarest ja laulupeost. Enne külastuskeskusesse suundumist käisid kõik suured ja väikesed ka täitsa üleval laulukaare all, et saada õige laulupeo tunne.’’

Külastuskeskuses kuulati Niina Esko juhendamisel üheskoos ETV mudilaskoori lauljate esituses neli laulu. ‘’Ühel lapsel oli oma lauluvihik ka kaasa võetud, mida ta rõõmsalt kõigile näitas ja millest üheskoos lauldi. Ühel hetkel paluti aga kõiki koos laulma ja tantsima. Esitusele tuli “Me lähme rukkist lõikama,” mis oli kõigi laste jaoks eriti vahva koos pidutsemine.’’ Dirigent Niina Esko rääkis lastele dirigeerimisest ning kõigil oli võimalus ka ise dirigeerimises kätt proovida. 

Külastuskeskuses kõlas  lisaks naerule Nõmme Pärimuskooli  ning huvistuudio Õhin pillimäng, mille saatel jalga keerutati. Rahvamuusikute etteaste oli tõesti kaasahaarav ning vanemad ja lapsed nautisid märgatavalt muusikat ja pillimängu. Pillimängijadei lasknud külalistel lihtsalt niisama muusikat nautida, vaid peatselt jagati välja erinevad helipulgad, kõristid ja muud helipillid, et koos musitseerida.

Muusika mängitud, oli aeg tantsuks. Vahepeal olid kõrvaltuppa kogunenud tantsuansambel Leesikad tantsijad, kes Pulgatantsu tantsides nii mõnegi perepäevalise tantsuhoogu kaasas. Muidugi järgnes sellele ka ühine tantsimine – kõik tantsijad leidsid endale partneri ja koos hakati Kaera-Jaani tantsima. Tantsimise, pillimängu ja laulmise vahele mahtus nii mõnigi jäätisepaus, mil Balbiino laulu- ja tantsujäätist maiustati!

‘’Rõõm oli perede tagasisidest kuulda, et tegemist oli väga ainulaadse perepäevaga, kus kokku said lapsed, kes on pikalt harjutanud laulu- ja tantsupeo jaoks ning Downi Sündroomi Ühingu lapsed, kes said tänu perepäevale samuti kogeda, mida laulu- ja tantsupidu osalejatele tähendab. Kindlasti annab see uue vaate ning vahva emotsiooni kuu aja pärast toimuvaks päris noorte laulu- ja tantsupeoks. Veelkord sai kinnitust, et laul ja tants ühendavad inimesi,’’ sõnas vabatahtlik Teele Kants. 

Laulu- ja tantsupeol kõlab universaalne laulu- ja tantsukeel, mis ühendab kõiki inimesi. 

Teele Kants kutsub üles laulu- ja tantsupidu nautima täiel rinnal ja arvestama igaühega, kes just omalmoel sellest siiralt rõõmu tunneb.

Näeme peol!

– Annabel Parts