Noorte laulu- ja tantsupeo koostööpartnerite pakkumised

Tänavusel noorte laulu- ja tantsupeol on mitu head koostööpartnerit, kes annavad omalt poolt hoogu peo loomisele või on meie pidulistele välja pannud mitmeid toredaid eripakkumisi. Heade pakkumiste jagamisega jätkame ka järgmistes uudiskirjas, sel korral toome teieni:

Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi pakub tantsusammude ning laulikute noodiridade ja salmide kõrval osa saada ka Eesti kunstnike loomingust. 

Eesti Kunstimuuseum oma viie filiaaliga (Kadriorus: Kumu, Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum ja vanalinnas: Niguliste muuseum, Adamson-Ericu muuseum) teeb laulu- ja tantsupeo esinejatele ning nende juhendajatele eripakkumise: laulupeo nädalal, 27. juuni – 2. juulili sissepääs kõikidesse muuseumitesse vaid 3€. Soodustus kehtib korraldaja poolt väljastatud käepaela ettenäitamisel. Näituste kohta saab täpsemat infot: kunstimuuseum.ekm.ee

Tallinna Linnamuuseum

Tallinna Linnamuuseum kui linna ajaloo tutvustaja tervitab linna saabuvaid laulu- ja tantsupeolisi ja kutsub enda juurde külla. Linnamuuseum pakub pidulistele kultuurilist puhkehetke sissevaatega pealinna lähemasse ja kaugemasse minevikku.Tallinna Linnamuuseumi seitsmest muuseumist leiab huvi pakkuva näituse iga peoline.

Laulu-ja tantsupeo osaleja käepaela esitajale maksab sissepääs Tallinna Linnamuuseumi filiaalides perioodil 26. juuni – 09. juuli 1 euro. Muuseumide asukohti ja infot näituste kohta leiab: www.linnamuuseum.ee.

Elron

Ühine sõit rongiga laulupeole on olnud rahvamuusikapidude osa juba ligi 90 aastat. Kui 1930. aastatel pandi laulupeole sõitvad erirongid sageli kokku kaubavagunitest ja sõit peole võttis rohkelt aega, siis Elroniga jõuab Eesti suurimale peole kiiresti, mugavalt ja keskkonnasõbralikult. Elron ühendab Eesti erinevaid paiku nii nagu laulu- ja tantsupidu ühendab inimeste südameid.

Et rongisõit on alati kuulunud laulupidude juurde, pakub Elron ka tänavu noorte laulu- ja tantsupeo esinejatele käepaela alusel Tallinna piires tasuta rongisõidu võimalust.

Elron võimaldab tasuta transporti laulu- ja tantsupeo esinejatele perioodil 29. juuni – 02. juuli, korraldaja poolt väljastatud käepaela ettenäitamisel Tallinna piires 1. tsoonis, mis hõlmab järgmiste peatuste vahemikke:

  • Tallinn – Laagri
  • Tallinn – Valdeku
  • Tallinn – Vesse

Tsoonikaart

Eesti Gaas 

Laulu- ja tantsupeo ja Eesti Gaas on kauaaegsed tuttavad. Ning mitte ainult – oleme ka eakaaslased. Esimene laulupidu toimus Tallinnas 1869. aastal. Veel viis aastat varem, 1864. aasta detsembris sai alguse Eesti gaasi ja Eesti Gaasi ajalugu, kui pealinna asuti rajama esimest gaasivabrikut. Gaas on juba üle pooleteise sajandi toonud Eesti inimestele soojust ja valgust. Gaasist süttib ka laulu- ja tantsupeo tuli Tallinna Lauluväljaku ja Kalevi staadioni tornis. Eesti Gaasil on suur au ja rõõm toetada eesti kultuuri tähtsaimat traditsiooni.