Noortepeole jalgsi või rattaga ehk milline on liikluskorraldus peo ajal

Ehkki Tallinnas toimuvad ulatuslikud teetööd ka peonädalal, tuleb tänavune noorte laulu- ja tantsupidu siiski suurejooneline. Tallinna abilinnapea Vladimir Svet rääkis meile, kuidas tagatakse peo ajal osalejate turvalisus ning millised muudatused linnal plaanis on.

Juba mõne nädala pärast täituvad Tallinna tänavad peomeeleolus laulu- ja tantsupeo esinejate ja pealtvaatajatega, keda kokku on ligi 100 000. Teetööd pealinnas küll jätkuvad, kuid Tallinna linn teeb kõik võimaliku, et tagada peonädalal mugav ja sujuv liiklemine.

Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul areneb linn pidevalt ning paratamatult on ka teetööd linnaelu loomulik osa. „Arusaadavalt paneb see linnale rohkem survet peale, kuid anname endast parima, et liiklus noorte laulu- ja tantsupeo ajal võimalikult hästi sujuks,” lisas ta. Kesklinnas toimuvad rekonstrueerimistööd siiski enne suurt pidu valmis ei saa, kuna tegemist on mahukate ja üle aasta kestva ehitusega.

Lisaks käimasolevatele teetöödele, muutub osalejate turvalisuse tagamiseks liikluskorraldus ka peonädalal. Vladimir Svet rääkis, et sedavõrd suur sündmus eeldab põhjalikku ettevalmistustööd ja detailset läbimõtlemist. „Sellega Tallinna linn koos korraldajate, politsei ja teiste partnerite ka tegeleb,” ütles Svet. „Lähiajal on valmimas ka täpsemad juhised laulu- ja tantsupeo ajal linnas liiklemiseks, mis Tallinna linna kodulehele ka peatselt üles lähevad.”

Suuremad liiklusmuudatused toimuvadki Tallinna Lauluväljaku ja Kalevi staadioni lähistel ning rongkäigu marsruudil, arvestades siiski kõikide osalejatega. Seevastu aga tihendatakse peo ajal mitmeid bussi- ja trammiliine, just Kadrioru suunal. 2. juuli XIII noorte laulu- ja tantsupeo rongkäik toimub samuti tavapärasel trajektooril, kuid siiski tuleb rongkäigu päeval arvestada ümber suunatud ühistranspordiga. Lisaks rõhutas Vladimir Svet, et osalejatele ja pealtvaatajatele rohkema liikumisruumi tagamiseks alustatakse rongkäigu trassil ehitustöödega alles pärast pidu.

Tallinna linn soovitab kõikidele esinejatele ja pealtvaatajatele end muudatustega kurssi viia ning liikumiseks tavapärasest rohkem aega varuda. Tõelise peomeeleolu hoidmiseks võib auto asemel peo paika liikuda hoopis jalgsi, ratta või ühistranspordiga. Nii saab iga osaleja nautida suurepärast pidu ka linnatänavatel.

– Maria-Johanna Vompa