Tartu Ülikooli kaasprofessor rääkis koolilastele elurikkusest

Mis on elurikkus, miks seda vaja on ja kuidas igaüks meist saaks looduse mitmekesisust suurendada – sellest kõigest ja muust põnevast rääkis Tartu Ülikooli kaasprofessor Tuul Sepp noortepeo korraldajate algatatud Tagasi Kooli e-tunnis.

Nagu eelmistes uudiskirjades kirjutanud oleme, soovime pöörata noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa” eel pilgud looduse poole. Aprillis kutsusime kõiki „Iga ruutmeeter loeb” projekti raames oma aeda või lillekasti lilleseemneid külvama, et luua liikidele rohkem elupaiku ja suurendada looduslikku mitmekesisust. Lisaks püüame loodust hoida ka laulu- ja tantsupeol, mil kasutame peo aja nõusid, mis on korduskasutatavad.

Maikuu lõpus viisime Tagasi Kooli abiga kokku 1.–3. klassi lapsed ja Tartu Ülikooli kaasprofessori Tuul Seppa. Veebivahendusel said noored õppida palju uut elurikkuse ja looduse kohta. Lisaks jagas Sepp põnevaid nippe, kuidas elurikkust suurendada ning lapsed küsisid palju huvitavaid küsimusi looduse kohta. Otseülekannet vaatas umbes 680 õpilast.

Tuul Sepp on loomaökoloog ja teaduse populariseerija, kes on ka ise oma maakoju külvanud niidutaimede seemneid, et elurikkust suurendada. Seppa sõnul niidab ta seda ala vaid aastas korra vikatiga.

31. mail toimunud Tagasi Kooli e-tundi saab vaadata YouTube’i lingilt – https://www.youtube.com/watch?v=XROAVCWLyX4

– Lisl Harriet Mikko