Koostööpartnerite eripakkumised käepaelaga osalejatele

Noorte laulu- ja tantsupeol on mitmeid häid koostööpartnereid, kes tänavusi pidulisi enda juurde külla ootavad ja osaleja käepaela alusel häid soodustusi pakuvad.

Eesti Ajaloomuuseum

Esmalt – kõik käepaelaga osalejad on väga oodatud kõikidesse meie muuseumidesse – nii Teatri- ja Muusikamuuseumisse, Suurgildi hoonesse, Maarjamäe lossi ning Filmimuuseumisse on proovide- ja peopäevadel sissepääs tasuta. Tuleb vaid käepael ette näidata.

Lisaks toob Eesti Ajaloomuuseum peonädalal huvilisteni väikese väljapaneku noorte laulu-ja tantsupidude ajaloost. Eksponeeritud on erinevaid esemeid läbi pidude, olulisi repertuaarinäiteid käsikirjade näol ning meeleolukaid fotojäädvustusi nii peo tegijatest kui osalejatest. Näituse kuraator on muuseumi muusikavaldkonna teadur-kuraator Veronika Portsmuth. Pop-up näitused on avatud Suurgildi hoones, Teatri- ja Muusikamuuseumis ning Maarjamäe lossis.

Eesti Rahva Muuseum

Eesti Rahva Muuseum kutsub kõiki laulu- ja tantsupeolisi Tartusse!  Eesti suurimast muuseumist leiab midagi põnevat igaüks. Imelise kunsti-, valgus- ja muusikaelamuse pakub nöörikunsti näitus. Piire kombatakse ja keha tähendusi mõtestatakse näitusel „Õige keha, vale keha?“, enam kui 100 ainulaadset tooli jutustavad oma ajast ja meistritest. Suveniirrätikud viivad külastaja värvikirevasse maailma, muu hulgas ka kunagistele laulu- ja tantsupidudele. Raudade pere kunstikoguga saab tutvuda veel 13. juulini.

ERMi püsinäitustel „Kohtumised“ ja „Uurali kaja“ avastad alati midagi uut!

Juulis pääsevad laulu- ja tantsupeol esinejad käepaela ettenäitamisel ERMi tasuta. Rohkem infot muuseumis toimuva kohta leiab: https://www.erm.ee

Popkunstimuuseum PoCo

Värskelt avatud popkunstimuuseum ootab pidulisi soodushinnaga külla. PoCo on Tallinnas asuv popkunsti maailmamuuseum, mille ekspositsioonis on esindatud Warhol, Banksy, Koons, Lichtenstein, Haring, Hirst,Hockney, Basquiat, Kusama ja teised suured nimed.

Popkunst on iroonia, ühiskonnakriitika ja mõttemängu sümbioos. Popkunst ei saa kunagi otsa, kuna poliitikud ja ühiskondlikud tungid loovad kogu aeg uusi võimalusi protestiks, irooniaks ja lihtsalt lustimiseks. PoCo pakub popkunsti klassikat, aga üllatab kogu aeg millegi uuega.

Muuseumi looja on IT-visionäär ja üks Eesti digiriigi ideolooge Linnar Viik. Muuseum tugineb suures osas Linnar Viigi isiklikule popkunsti kogule.

PoCo asub Tallinnas Rotermanni kvartalis, mis omaette on post-modernistlik kunstiteos, kus kokku on sulandatud 19. sajandi tööstusarhitektiuur ja tänapäevane klaaspindade pillerkaar.

Popkunsti muuseumi sooduspilet laulu-ja tantsupeo käepaela ettenäitamisel on 10 eurot.

Energia avastuskeskus

Energia avastuskeskus ootab külla! Riidest käepaela ettenäitamisel saab keskust 26.juunist 9. juulini külastada soodushinnaga! 

Teaduskeskus, mis pakatab energiast. Avasta, mängi, õpi!

Tule ja mängime koos valguse, elektri ja planeetidega!  Energia avastuskeskuses muutuvad keerulisena tunduvad reaalteadused lihtsaks ja selgeks. See avastusrõõmu kogus ajab juuksed püsti ja paneb silmad särama!

Skypark 

Kutsume laulu-ja tantsupeolisi kogupere meelelahutuskeskusesse Super Skypark!
Ajavahemikus 26. juuni – 07.juuli saavad noorte laulu- ja tantsupeo käepaela omanikud Super Skyparki ja Skywheel of Tallinn vaaterattale soodushindadega:

 • Super Skyparki batuudi- ja mänguala päevapilet -50%
 • Skywheel of Tallinn vaateratta tavapilet -50%

Super Skyparkis ootavad:

 • tohutu batuudiala (üle 1500 m2)
 • neljakordse maja kõrgune liumägedega ronimislinnak
 • interaktiivsed mängud
 • pererestoran Claudz
 • Super Skyparki kingipood – parim valik mänguasju ja linna magusaim kommiriiul
 • Skywheel of Tallinn vaateratas ja katusekorrusel on avatud MUMM Lounge kohvik koos väliterrassiga ja väga palju mängurõõmu!

Mustamäe Elamus Spa

Eestlane on nii laulu-, tantsu- kui ka saunarahvas! 2023 on lisaks Tantsu- ja Laulupeo aastale ka Sauna Aasta. Seoses sellega ootab Baltikumi suurim spaa- ja saunakeskus külla kõiki tantsu- ja laulupeo osalejaid ja külalisi, et pakkuda võimalust turgutada oma keha ja vaimu. 
Mustamäe Elamus Spaas ootab teid:

 • 22 erinevat ja omanäolist sauna ja veesilma
 • Ajapiiranguta külastusaeg
 • Tasuta saunarituaalid
 • Eraldi suur lasteala
 • Sportbassein
 • Tasuta parkimine

Ajavahemikul 26. juuni – 09. juuli on võimalus laulu- ja tantsupeo:

 • osalejatel (õpetajad, tantsijad, lauljad, juhendajad, dirigendid, korraldajad)  käepaela alusel 20% parema hinnaga spaa pilet. 
 • külalistele pileti ettenäitamisel 20% parema hinnaga spaa pilet.  

www.elamusspa.ee

Tallinna Vapiano restoranid 

Perioodil 26. juuni – 02. juuli on kõikides Tallinna Vapianodes laulu- ja tantsupeo osalejatele käepaela alusel järgmised toidud hinnaga 6.90 eurot

 •  Laulu- ja tantsupeo Pasta Pomodoro
 • Laulu- ja tantsupeo Pasta Carbonara
 • Laulu- ja tantsupeo Pizza Margherita

Kood: noored

Laulu- ja tantsupeoga on ühinenud ka heategevusorganisatsioonid. Saame tuttavaks:

SA Kiusamisvaba Kool

SA Kiusamisvaba Kool võtab ette teekonna tänavusele laulu- ja tantsupeole, et tähistada üheskoos meie kõigi suurt pidupäeva. Kiusamisvaba Kooli telgi ja tiimi leiab laulupeolt, kuna soovime kasvatada teadlikkust selles osas, kuidas luua ja hoida turvalisi ja hoolivaid suhteid ning liikuda ühiskonna suunas, kus kiusamisel pole kohta.

SA Kiusamisvaba Kooli missioon on üheskoos kiusamist peatades luua Eesti lastele turvaline ja hooliv haridustee õnnelikuks inimeseks kasvamisel. 

Vähiravifond “Kingitud elu”

Vähiravifondi missioon on kinkida vähihaigetele lootust ja elupäevi ning propageerida Eestis heategevust – ligimese isetut aitamist. Laulu- ja tantsupidu on selleks üks parimaid võimalusi, sest vähiravifond ning laulu- ja tantsupidu on olemuselt üsna sarnased. Mõlemad on suured üldrahvalikud ja rahvast ühendavad üritused. Kui laulu- ja tantsupeole tulevad väga erinevad Eesti inimesed suurel hulgal kokku, et koosmeeles laulda ja hingata, siis täpselt samamoodi tulevad nad kokku ka vähiravifondi juurde, et ükski vähihaige ei jääks hädavajaliku elupäästva ravita. 

Me seome terve Eesti kokku – täpselt nagu ka laulu- ja tantsupidu teeb. Kõik saavad teha spontaanse annetuse sularahas, pangakaardiga või telefonikõnega. Ükski vähihaige ei jää kallihinnalise lootuseta, võimaluseta saada parimat ravi, mida teadus pakub, võimaluseta elada kauem täisväärtuslikult oma lähedaste keskel. 

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele lootuse ja võimaluse elada!