Noorte tantsupeol antakse üle seitsmes Niina ja Alfred Raadiku Fondi stipendium 

30. juuni õhtul, noorte tantsupeo esimesel etendusel antakse üle Niina ja Alfred Raadiku Fondi stipendium. Stipendium on suunatud kooli rahvatantsuõpetajatele, et tunnustada nende tegevust ning tänada neid eesti tantsu populariseerimise, õpetamise ja väärtustamise eest koolis. Esimene Niina ja Alfred Raadiku nimeline stipendium anti välja pea 20 aastat tagasi, 2002. aastal. 

Alfred Raadik (1918–1998) oli pedagoog, noorte tantsupidude idee algataja ning mitmete tantsupidude üldjuht. Koos oma abikaasa Niinaga (1924–2016), kes oli samuti rahvatantsupedagoog, lõid nad palju tantse, millest mitmeid on esitatud nii noorte- kui ka üldtantsupidudel. 

„Teha tööd koolis, õpetada tantse pisikestele ja suurtele – see on üks väga tänuväärne töö. Kui meil ei oleks õpetajaid, kes annaksid lastele edasi rahvatantsu teadmisi, ei oleks meil tõenäoliselt suurtel tantsupidudel ka tantsijaid,” rääkis tantsuõpetaja, tantsupeo toimetaja ning Niina ja Alfred Raadiku Fondi halduskogu liige Vaike Rajaste.

Kooli tantsuõpetaja stipendiumit annab igal noortepeol välja Niina ja Alfred Raadiku Fond, mis on Eesti Rahvuskultuuri Fondi üks allfonde. 

Niina ja Alfred Raadiku Fondi stipendiumit on antud välja kuuel korral. Tunnustuse on saanud Lea Hanni (2002), Hilja Tamm (2007), Linda Pihu (2011) ning Maie Tammemäe, Anita Kreen, Kaire Ojavee (2017). Seekordne laureaat selgub noorte laulu- ja tantsupeo nädalal.

– Lisl H. Mikko