Tallinna koolide õpilased valmistasid „Iga ruutmeeter loeb” projekti raames kokku 76 lillekasti ja aitasid kaasa elurikkuse suurendamisele 

XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa” eel ja ajal pööratakse suurt tähelepanu looduse heaolule. Aprillikuus kutsusime üles koole ja kõiki teisi huvilisi meisterdama lillekaste ning külvama neisse seemneid, et suurendada elurikkust. Nüüd on möödunud pea kaks kuud üleskutse „Iga ruutmeeter loeb” algusest ning praeguseks on 22 kooli õpilased meisterdanud tehnoloogia tundides 76 lillekasti. Õpilaste kätetööd ja varsti tärkavaid lilli saab imetleda Linnahalli ees kastidest moodustatud taskupargis.

Lillekastidele lisatakse kasti valmistanud kooli nimi ning Tööõpetajate Seltsi, XIII noorte laulu- ja tantsupeo ning Tallinna rohelise pealinna logo. Nimesid ja logosid paigaldatakse koos õpilaste ja õpetajatega 15. juunil kell 14:00 Linnahalli ees. 

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis valmis 14 lillekasti, mida meisterdasid kokku 11 klassi – üheksandate, seitsmendate ja kuuendate klasside õpilased. „Tavaliselt meil tehnoloogia tundides väga palju haamriga tööd ei ole, seega selline ülesanne oli õpetlik ja kastide valmistamine poistele põnev tegevus,” rääkis Märt Tammisaar, Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja. Tammisaar tegi lillekastide disaini ja esimese näidise, mille abil valmistasid ka teised koolid kaste. 

Tammisaare sõnul on sellised koole kaasavad projektid väga head, sest ei pea muretsema, kuidas ja kust materjale saada, ning nii endal kui ka õpilastel on huvitav teha vahelduseks midagi õppekavast erinevat.

Tallinna 32. Keskkooli viiendate kuni kaheksandate klasside õpilased meisterdasid 15 lillekasti. „Meie õpilastele meeldis projekt väga, neid köitis koostegemine ja selle käigus tekkinud õpilasi ühendav meie-tunne,” rääkis põhikooli õppealajuhataja Rita Laur-Reinumägi. Ta lisas, et projekt ühtis ideaalselt ka kooli põhiväärtustega, milleks on avatus, loovus, hoolivus ja vastutus. Tema sõnul olid õpilased väga uhked, kui said teada, et nende tehtud kooli logoga kastid on Tallinnas kõigile huvilistele vaatamiseks väljas.

Kui mulla- ja kruusakotid 32. Keskkooli toodi, viisid õpilased need liivakeldrisse hoiule, kuni tehnoloogiaõpetaja Asmo Villak lillekastid õpilastega valmis meisterdas. Lisaks aitasid õpilased kruusa ja mulla panna lillekastidesse, külvasid lilleseemned ja hoolitsesid taimede eest. „Tore oli näha, kuidas õpilased tulid alati üleskutsete ja abipalvetega kaasa,” ütles Laur-Reinumägi.

– Lisl H. Mikko