Eesti Rahvusringhääling toob suve suurima peo kodudesse Eestis ja üle maailma

ERR-i tele-, raadio- ja veebikanalid on noorte laulu- ja tantsupeo ootuses. Ikka selleks, et suve suurimast sündmusest saaksid osa kõik need, kes peole kohale ei saa tulla. 

Rahvusringhäälingu tele- ja raadiokanalid asusid peoteekonnale juba möödunud sügisest. Ülekannete peaprodutsent Margus Saar tõdeb, et koostöö peo loomingulise ja korraldusmeeskonnaga on olnud ladus ja toetav. „Tantsupeo režiirühm on sukeldunud tantsujoonistesse ning on Agne ja tema meeskonnaga kõik detailid läbi arutanud, samamoodi on ninapidi partituurides laulupeo režiigrupp. Juhuse hooleks ei jäeta midagi, ometi sünnib lõpptulemus alles peo meeleolus. Suurpidu on selle aasta suurim ettevõtmine ka rahvusringhäälingule, mis pakub küll kõigile tegijatele kahtlemata palju rõõmu, samas tunnetame auditooriumi ootust saada peo ülekannetest osa parimal tehnoloogilisel ja loomingulisel tasemel.”

ERR on kohal nii tantsupeol, rahvamuusikapeol, laulupeol kui ka rongkäigul. Otseülekannete kese koondub ETV-sse, aga kolmeks päevaks on peo lainel siiski pea kõik rahvusringhäälingu kanalid. Nii saab lisaks teleülekandele näiteks kuulata sedagi, kuidas kõlab tantsupidu Vikerraadio vahendusel, jälgida ETV2s laulupeo ülekannet koos tõlkega eesti viipekeelde või kuulata kirjeldustõlget tantsupeost. Võõrsil viibivatele inimestele toob peo veebi vahendusel kätte ERR.ee portaal. 

Peo kulminatsiooniks kujuneb pühapäev, kui otseülekanded algavad juba hommikul kell 9.25 ja kestavad õhtuste uudisteni välja. Rongkäigu liikumisele ja kohtumistele saab kaasa elada nii tele kui ka raadio vahendusel. ETV ja ETV2 saadavad rongkäiku koos, küll erineb mõneti kahe kanali telepilt. Kui ETV näitab rongkäigu vahele ka intervjuusid peolistega, siis ETV2s kajastavad kaamerad rongkäigu rõõmsat kulgemist.

Laulupeo kontserdi väärikaks kajastamiseks raadios ja teles on kaasatud rohkem kui kümme saatejuhti ja reporterit. On ju tegemist suure rahvapeoga, mis lisaks noortele osalejatele ühendab ka kõiki neid, kes lauluväljakule kaasa elama on tulnud. 

ERR-i ülekannete kava

Reede, 30. juuni

Kell 19.00 Tantsupidu “Sillad”: Vikerraadio, Jupiter, ERR.ee portaal

Laupäev, 1. juuli

Kell 12.00 Rahvamuusikapidu “Päriselt”: ETV, Klassikaraadio, ERR.ee 

Kell 18.45 Tantsupidu “Sillad”: ETV, ERR.ee, ETV+ (19.00)

Pühapäev, 2. juuli

Kell 9.25 Rongkäik: ETV, ETV2, ETV+, Vikerraadio, ERR.ee, Raadio 4 (12.00)

Kell 14.00 Laulupidu “Püha on maa”: ETV, ETV2, Vikerraadio, Klassikaraadio, ERR.ee, ETV+ (13.50), Raadio 4 (17.00)

Uudised, galeriid, intervjuud ja ülekanded leiab erilehelt laulupidu.err.ee.