Koostööpartnerite eripakkumised käepaelaga osalejatele

Jätkame noorte laulu- ja tantsupeo heade koostööpartnerite tutvustamist, kes tänavusi pidulisi enda juurde külla ootavad ja osaleja käepaela alusel häid soodustusi pakuvad.

Apollo

Apollo Kino väärtustab kultuuri ja laulu- ja tantsupeo traditsiooni! Kõik XIII noorte laulu- ja tantsupeo osalised saavad käepaela alusel Apollo Kinos nautida soodsamalt filmielamusi. Laulu- ja tantsupeo kampaania  periood üle Eesti Apollo kinodes kestab 27. juunist – 09. juulini. Sel perioodil pileti hind 4 eurot/ klubitooli kinopilet. 

Piletit saab soetada vaid kinos kohapeal, kino info- või iseteeninduskassast. Eritoolidele (staari-, paaristoolid ja paarisdiivanid) kehtib juurdehindlus vastavalt hinnakirjale.

Selle suve filmisoovitused:

 • Indiana Jones ja saatuse seier
 • Ämblikmees: üle kogu multiversumi
 • Animatsioon Elementaarne
 • Asteroid City
 • Transformerid: Elukate tõus
 • Välk

Tallinna Teletorn

XIII noorte laulu- ja tantsupeo osalised on oodatud Tallinna Teletorni külastama. 

Ajavahemikul 26. juuni – 5. juuli kehtib osalise käepaela alusel tänupilet, mille hind on 5 eurot (tavahind 17 eurot). Tänupileti lunastamiseks tuleb Teletorni kassas näidata laulu-ja tantsupe osaleja käepaela. 

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum kutsub laulu- ja tantsupeo noori ja kahtlemata ka kõiki teisi peoga seotud inimesi helilooja Helena Tulve kureeritud uuele näitusele ”varjupaik – varju paik”. Näitusel saab kogeda kultuurielamust kunsti- ja helivaldkondade kokkupuutrepunktis väga omanäolisel moel. Tulve soovib, et näitus „varjupaik – varju paik“ pakuks rahulikku ent inspireerivat kogemuslikku varjupaika külastajatele, jõudmaks tajupõhiselt uutele arusaamadele inimese koosolemisest looduskeskkonna ja iseendaga.

EKKM pakub ka suvel noorte gruppidele haridusprogramme. Haridustund võtab aega 1,5-2 tundi (olenevalt grupi soovist) ja selle jooksul:

 • tutvutakse muuseumi ja selle aiaga,
 • arutatakse kaasaegse kunsti võtmeküsimuste üle,
 • külastatakse EKKMi suvenäitust “varjupaik / varju paik”,
 • vaadeldakse erinevaid võimalusi ja võtteid kaasaegse kunsti näituse vaatamiseks ja kogemiseks
 • lahendatakse ka praktilisi loovülesandeid.

Kõik EKKMi näitused ja haridusprogrammid on külastajatele tasuta ja kolmekeelsed. Olemas avar väliterrass, kunstikohvik ja skulptuuriaed, kus ilusa ilmaga end hästi tunda. Tere tulemast!

Luule- ja muusikaõhtu “Mu rõõm on lõputu”

Laulu- ja tantsupidulised on kutsutud luule- ja muusikaõhtule “Mu rõõm on lõputu” Silver Sepa kodutallu Lepaõuele Pärnumaal Treimanis.

Taluõue suure tamme all läheme edasi sealt, kus noorte laulupidu Silveri lauluga “Mu rõõm on lõputu” just lõppes. Sellest saab üksi ja üheskoos tee otsimise kontsert, kus kutsume läbi laulude, lugude ja luuletuste vaatama oma südame sügavasse kaevu.

Plaanis on ka ühislaulmise osa, kus lisaks ühilaulule “Mu rõõm on lõputu” laulame oma õue väikesel laulupeol kõigi oskajatega ka “Ta lendab mesipuu poole” ja Ly Seppel-Ehini sõnadele tehtud värsket koorilaulu “Elu on voolamine”. Kristiina ema Ly Seppel-Ehin, kes tähistas äsja oma 80-ndat juubelit, on kontserdi külalisesineja. Tema sulest ilmus hiljuti noortele mõeldud psühhoteraapilise alatooniga kogupereraamat “Ma kuulan sind”. Selles on tõsielulood tänapäeva eesti laste muredest ja rõõmudest. Selles on ka võti, kuidas kuulata teist inimest ära nii, et rääkija selg läheks sirgemaks ja sihid selgiksid. 

Kuna kontsert ka salvestatakse ja Lepaõue laululava vajab koorilauljate lisajõudu, on laulupeo esineja käepaela ettenäitamisel koorilauljatele pilet poole soodsam. Ole hea ja võta pilet eelmüügist Fienta kaudu: https://fienta.com/et/kontsert-mu-r66m-on-l6putu

Pilet noorte laulupeo esineja käepaelaga 7 eurot.

Rõõmsa kohtumiseni meremühases Treimanis!

FC Levadia x FC Flora mäng

Eesti suurim jalgpallimäng kutsub laulu- ja tantsupeol osalejaid osa saama. Mäng toimub 28. juunil kell 19. Festivaliala avatakse juba 17:30 ning festivalialal jagub mänge nii suurematele kui ka väiksematele – ehk lõbusat koostegemist/mängulist tegevust kõigile.

Toimumiskoht: A.Le Coq Arena (Jalgpalli 21) 

Aeg: 28.06 (kolmapäev) kell 19:00

Laulu- ja tantsupeo osalejad/pealtvaatajad saavad kohtumisele TASUTA. Osalejad saavad laulu- ja tantsupeo käepaela alusel väravate 1,2 ja 3 ees turvameeskonnalt  käepaela ettenäitamisel priipääsme. Kõik laulu- ja tantsupeole pileti soetajad saavad samuti pileti ettenäitamisel turvameeskonnalt priipääsme!

Toetame koos! 

XIII noorte laulu- ja tantsupeo toetajana pakub Olerex võimalust suurematest teenindusjaamadest üle Eesti soetada veel viimaseid päevi, kuni 25. juunini, laulu- ja tantsupeo imeilusaid rinnamärke, mida sobib kanda igas olukorras. Märgid on kuldset ja roosat värvi.  Samuti saab soetada väikeseid kleebised, mida on vahva kleepida näiteks joogipudelile või sülearvutile. Ostes nimetatud meeneid, annad Sinagi oma panuse noortepeo toimumisse! Vaata lisainfot https://olerex.ee/laulu-tantsupidu