Lauluväljak on laulupeoks valmis

Tallinna lauluväljakul on tehtud pingutusi, et kõik piduliste saabumiseks korras oleks ning päris uue objektina avatakse peonädalal pidulikult Laulupidude allee.

Kuna noored lauljad ajastavad oma hääle tippvormi just peopäevaks, siis teisiti ei saa käituda ka lauluväljakul, kus oleme remondi- ja hooldustööd ajastanud valmima just peo eel. Ehk suurima visuaalse muutuse pakub pidulistele Mere allee ning laulukaare hoone ümbruses uuendatud asfaltkate. Senine kõvakate oli aastate jooksul miljoneid jalapaare tublisti teeninud ning juba üsna kulunud ilme ja olemusega. Need põhjalikud uuendustööd õnnestus ajastada täpselt nii, et noorte laulupeo rongkäigu kulminatsioon ehk lauluväljakule saabumine võib kulgeda kui siledal siidlindil.

Värskenduskuuri on läbinud ka sissepääsu väravad, hoonete fassaadid ja laulukaare lüüsid, samuti raadiotorn ning majasisesed ruumid, kus laulupeolised liiguvad. Mõistagi uuendati ka tualettruume ning muud tehnilist taristut. 2023. aasta suurima investeeringuna toimub tuletorni korrastamine, mille töödesse tehakse laulupeo perioodiks paus.

Viimastel aastatel on Tallinna Lauluväljak palju panustanud sellesse, et Mäe ala muutuks esinduslikumaks ning ka hubasemaks. Valmis kohvik-paviljon, rajati uusi istepinke, eri installatsioone ning uuendati haljastust. Nüüd – XIII noorte laulu- ja tantsupeoks – on valminud laulupidude allee, mis viib jalutaja laulupeomüürini, kus on jäädvustatud kuni 1994. aastani toimunud laulupidudel osalenud kollektiivide ja lauljate arv. Äsja valminud allee ongi mõtteliseks jätkuks toona pooleli jäänud aumüürile, sest seda ääristavad kividele on kantud viimaste laulupidude numbrid.  26. juunil kell 11.00 pidulikult avatavast alleest kujuneb üks külastajate meelispaik, sest puud pakuvad mõnusat varju ning muusikaelu suurkujudele pühendatud pinkidele istudes saab nautida absoluutselt parimat vaadet Tallinna linnale ning lahele. Lauluväljak on laulupeoks valmis!
Urmo Saareoja

Lauluväljaku juhataja