Lauluväljaku korraldusjuht Priit Mikk: „Tuhanded inimesed panustavad peo õnnestumisse!”

Priit Mikk on lauluväljaku korraldusjuht, kes vastutab kogu lauluväljakul toimuva eest, mis ei puuduta kontserdi kunstilist poolt. Nagu dirigent laulukaare all, juhatab Priit peol sadu partnereid ja asjaosalisi peoplatsil. 

Priidu käe alla algasid laulupeo ettevalmistused juba eelmise aasta novembris, kui võeti ette alaplaanid, üldine ajakava ja erinevad teenused, mis oli vaja riigihangete abil tagada. Tänaseks on töötempo kasvanud mitmekordseks ning erinevad toimkonnad kogunevad koosolekuteks. 

Korraldusjuhi sõnul tegeletakse praegu süvitsi turvalisuse, piirdeaede, korduskasutatavate nõude ja prügi teemadega, mis on mahukad ja mille puhul ei saa ühtegi detaili tähelepanuta jätta. “Usun, et allesjäänud nädalatel on peaaegu iga päev keegi seoses laulupeoga platsil midagi mõõtmas, planeerimas või arutamas,” kirjeldab Mikk praegust tööperioodi. Just korraldusjuht vastutab kogu ala planeerimise ja ajakavade koostamine eest ning teab täpselt kuhu ja millal milline inventar jõudma peab.

Mille poolest erineb laulupeo korraldus teistest suurüritustest? „Laulupidu on unikaalne oma esinejate arvu poolest,” ütleb Mikk ja lisab, et kui tavapärastel suurüritustel esineb üks-kaks ansamblit, siis laulupeol on esinejaid tuhandeid kordi rohkem, mis omakorda tähendab, et nende jaoks vajaminev tugisüsteem ja taristu on kordades suurem. Juba teenusepakkujaid on platsil sadu, kes tuhandete inimeste abiga panustavad peo õnnestumisse.

Kõikidele laulupeo külalistele ja osalejatele soovib lauluväljaku korraldusjuht head tuju, arvestamist ja kannatlikku meelt – peol on palju erinevas vanuses inimesi, kes kõik võiksid lauluväljakult lahkuda toredate emotsioonide ja heade mälestustega!

Reelika Lepp